Müge Anlı'daki Nazmiye Oruçoğlu cinayetinde son dakika gelişmesi! Cesedi yanmış halde bagajda bulunmuştu...

Müge Anlı'da çözülen Nazmiye Oruçoğlu cinayetinden sonra son dakika gelişmesi yaşandı. ATV'de yayınlanan ve reyting rekorları kıran Müge Anlı ile Tatlı Sert programında çözülen, İstanbul'da oturan ve çok sayıda gayrimenkul sahibi olduğu öğrenilen 45 yaşındaki Nazmiye Oruçoğlu cinayetine ilişkin, üç sanığın "kasten öldürme" suçundan yargılandığı davada, maktulün eski kocası Yüksel Yağcı hakkında yeni gelişme yaşandı. Nazmiye Oruçoğlu, 6 Eylül'de esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş ve aile Müge Anlı'ya çıkarak yardım istemişti. Müge Anlı, izleyiciler ve polis ekiplerinin el ele vermesiyle Nazmiye Oruçoğlu'nun cesedi yanmış bir şekilde Cendere yolundaki beyaz hurda bir minibüsün bagajında bulundu. Şüpheliler gözaltına alınırken 14 Ocak günü son dakika gelişmesi yaşandı.

Müge Anlı'daki Nazmiye (Yasemin) Oruçoğlu cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. İstanbul Esenyurt'ta kaybolduktan bir süre sonra hurda bir minibüsün içinde öldürülmüş halde bulunan 45 yaşındaki Nazmiye Oruçoğlu cinayetine ilişkin, üç sanığın "kasten öldürme" suçundan yargılandığı davada, maktulün eski kocası Yüksel Yağcı'nın tahliyesine hükmedildi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Yüksel Yağcı ile tutuksuz sanıklar İbrahim Serhat Yağcı ve Erhan Çetinkaya katıldı. Duruşmada müdahil olarak maktul Oruçoğlu'nun yakınları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı da hazır bulundu.

Duruşmada, Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilen yazıya cevap verildiği ve hazırlanan raporun dosyaya sunulduğu belirtildi.

Söz alan müdahil avukatlarından Enes Oğuz Karakılıç, olay gününe ilişkin minibüsün kamera kayıtları tespit edilerek, bilirkişilere incelettirilmesi talebinde bulundu.

Görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı, tutuklu sanık Yüksel Yağcı hakkında "atılı suçun mahiyeti, cezanın alt ve üst sınırı, mahkum olması halinde alacağı ceza miktarı ve kaçma ihtimali" gerekçeleriyle bu halinin devamına yönelik hüküm kurulmasını istedi.

DİĞER GALERİLER