Müge Anlı'daki kayıp Ecrin hakkında son dakika gelişmeleri! Ecrin bulundu mu?

Müge Anlı'nın canlı yayında yer verdiği ve Türkiye'nin umutla güzel haberler beklediği 1.5 yaşındaki Ecrin'i arama faaliyetleri ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Ecrin Kurnaz, Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Alancık mahallesinde 2 gün önce öğle saatlerinde evinin önünden kayboldu. Minik Ecrin'i aramak için AFAD, UMKE ve Jandarma başta olmak üzere bölgedeki tüm birimler seferber oldu. Müge Anlı tarafından da yakından takip edilen olayda aramaların yapıldığı bölgenin çapı genişletildi. İşte minik kızı arama operasyonlarında son durum...

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde geçtiğimiz salı günü kaybolan kız çocuğu Ecrin tüm Türkiye için merak konusu oldu. Müge Anlı programında Ecrin'i arama çalışmaları ile ilgili tüm son dakika bilgileri canlı takip ediliyor. Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı, bölgede etkili olan sağanak ve havanın kararması nedeniyle önceki akşam ara verilen arama çalışmalarına, üçüncü günde yeniden başlandı. Minik kız, kaybolduğu bölgeye yakın ormanlık alanda köylülerin de yardımıyla aranıyor. İşte Ecrin'i arama çalışmalarında yaşanan son dakika gelişmeleri!

ECRİN KURNAZ BULUNDU MU? İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Arama çalışmalarına, Ladik Asayiş Komando Birliğinden 2 tim, İl Jandarma Komutanlığı ve Vezirköprü Jandarma Komutanlığı ile AFAD ekipleri ve UMKE katılıyor. AFAD ekipleri, çalışmalarda iz takip köpeği ile kadavra arama köpeği kullanıyor.

KAYIP ECRİN'İN SON GÖRÜNTÜLERİ KAMERADA! TIKLA VE İZLE

'TELEFONDAN ÖĞRENDİM'
İkinci çocuğuna 6 aylık hamile anne Sevcan Kurnaz, salı günü saat 11.00'de rahatsızlanınca eşinin kendisini hastaneye götürdüğünü, kızları Ecrin'i babaannesi ve dedesine bıraktıklarını söyledi. Anne Kurnaz, "Çocuğumun kaybolduğunu telefondan öğrendim. Üç gündür çocuğumu görmedim" dedi.

DEDESİ, BABA DENİZ KURNAZI ARAYARAK HABER VERDİ!

Baba Deniz Kurnaz da babasının kendisini arayıp "kızının kaybolduğunu" söylediğini anlatarak, "Annem Ecrin'i göremeyince, amcasıyla hayvanları otlatmaya gittiği düşünmüş. Akşam kardeşim eve gelince annem Ecrin'i sormuş, kardeşim onunla olmadığını söylemiş. Sonra babam aradı, hemen buraya geldik" diye konuştu. Köye geldiklerinde havanın karardığını, kızını aradıklarını, bulamayınca jandarmaya haber verdiklerini belirten Kurnaz, "Ecrin kapının önünden bir tarafa gitmezdi, etrafta oynayacağı çocuk da yok" ifadesini kullandı.

"ERKEN HABER VERİLSEYDİ..."

Kaymakam Kudret Kurnaz ise Ecrin'i bulmak için tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getirdi. Kendilerine kayıp ihbarının geç yapıldığını ifade eden Kurnaz, şöyle konuştu: "Ecrin'in kaybolduğu saatlerde haber verilseydi bulma şansımız artardı. Ama geç olmasına rağmen tüm ekiplerimizi buraya seferber ettik. Jandarma, Jandarma Komando Timi, AFAD, UMKE ekiplerimiz burada arama çalışmalarını sürdürüyor. Havadan iki drone ile arama yapıyoruz. Sahil Güvenlik'e ait helikopter de havadan arama yapıyor. Köy, Altınkaya Baraj Gölü'ne uzak ama biz her ihtimali değerlendirdik. Botla da arama yapıyoruz."

DİĞER GALERİLER