Emekli maaşı için son dakika seyyanen zam haberi geldi mi?

Emekli maaşı son dakika seyyanen zam haberi! SSK, SGK ve Bağ-Kur maaşı yeni maaş ve formülü! Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) hesaplamasında emeklililerin harcamalarındaki temsil yüzdesinin düşük kaldığını belirterek, "Bu durum emekli aylıklarının erimesine neden oluyor.

SSK, SGK ve Bağ-Kur maaşı yeni maaş ve formülü! Emekli maaşı son dakika seyyanen zam miktarı merak ediliyor. Bu bağlamda Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün, "TÜFE hesaplamasında emeklilerin harcamalarının temsil yüzdesi düşük kalıyor. Bu durum emekli aylıklarının erimesine neden oluyor. Detaylar takvim.com.tr'de.

SON DAKİKA EMEKLİ MAAŞI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mevcut sistemde SSK ve Bağ- Kur emeklileri her yıl Ocak ve Temmuz'da 6 aylık enflasyon oranında zam alıyor. Yılın ilk yarısındaki enflasyon oranı Temmuz zammını, ikinci yarısındaki enflasyon oranı ise maaşlarda yapılacak Ocak artışını gösteriyor.

9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Ocak zammı yaklaşırken, enflasyon tahminleri artışın yüzde 6.65 ya da 6.82 olabileceği yönünde bulunuyor.

TÜED Başkanı Kazım Ergün ise enflasyona endeksli maaş artış sisteminin beklentileri karşılamadığını belirterek, şöyle konuştu:


"Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenmiş enflasyon sepeti hesaplamaları, emeklilerin harcama kalıplarına uymuyor.

DİĞER GALERİLER