Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.11.2020 18:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2020 18:15
ABONE OL

Reform açıklamalarının ardından yabancı yatırımcının iştahı arttı!

Başkan Erdoğan'ın reform açıklamalarının ardından yabancı yatırımcının 'ye ilgisi yeniden arttı. Kısa sürede yabancı yatırımcının Türkiye'ye dönüşü dikkat çekti. Müdürü , son verileri A Haber ekranlarında değerlendirdi. Ürkün, "Yabancı yatırımcının geldiğini gördük, yapılması gerekenler yapıldı. bundan sonraki süreci yabancı yatırımcının korkmaması için doğru yürütmeliyiz. Bu rakamların daha da fazla arttığını görme ihtimalimiz var" şeklinde konuştu.

Ahlatcı Yatırım Araştırma Müdürü Barış Ürkün, yabancı yatırımcının Türkiye'ye dönüşünü A Haber'de değerlendirdi.

Hisse senedinden tahvile, sendikasyondan swap rakamlarına kadar önemli detaylara değinen Ahlatcı Yatırım Araştırma Müdürü Barış Ürkün, yabancı yatırımcının Türkiye ekonomisine katkısını gözler önüne serdi.

TÜRKİYE'YE YATIRIM RAKAMLARI ARTACAK
Yabancı yatırımcının Türkiye iştahının arttığını ifade eden Ürkün, "Geçtiğimiz cuma günü somut adımların atıldığını gördük. Bunları ilk etap olarak değerlendirmemiz lazım. Yabancı yatırımcının geldiğini gördük, yapılması gerekenler yapıldı. bundan sonraki süreci yabancı yatırımcının korkmaması için doğru yürütmeliyiz. Bu rakamların daha da fazla arttığını görme ihtimalimiz var" şeklinde konuştu.

YATIRIMCI GÜVENECEĞİ LİMAN ARIYOR
Koronavirüs aşısı çalışmalarının da yatırımcıyı etkilediğini belirten Ahlatcı Yatırım Araştırma Müdürü Barış Ürkün, "Aşı gelişmeleri takip ediliyor. Dünya genelinde aşı kullanımı da başlayacak. Bu da yatırımcının dikkatini çekiyor." diyerek yatırımcının güvenebileceği bir liman aradığına dikkat çekti.