Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.10.2020 08:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.10.2020 08:39
ABONE OL

Hangi ilde kaç tane daire satılıyor? 575 ve 395 TL taksitle 240 ay vadeli, taksitle 180 ay vadeli kurasız daire satışı!

uygun fiyatlara satışlara başladı. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler 'ye başvurabiliyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan konutlar farklı kategorilerde satılmaktadır. Alt gelir grubu için üretilen ucuz konutlar çok fazla sayıda başvuru aldığı için kuralı olarak satılmaktadır. Ancak bu tip satışlarda bazen yeterli sayıda başvuru olmaması bazen de kurada adı çıkan kişilerin vazgeçmeleri ya da kurada hak kazanmasına rağmen TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları için uygun olmamaları gibi nedenlerle başvurları iptal edilebilmektedir.

575 ve 395 TL taksitle 240 ay vadeli evler!

TOKİ her zaman olduğu gibi evi olmayan kirada oturan dar gelirli vatandaşlarımızın yanında yer alıyor. Bu anlamda kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Türkiye'nin dört bir yanında yapılan ucuz konutlar TOKİ resmi internet sitesi aracılığı ile duyuruluyor. Kurumun son dönemlerde paylaştığı ilanlardan bir tanesi de Çorum'da yer alan konut projesi için oldu. TOKİ Başkanlığı'nın Boğazkale İlçesi'nde inşa ettiği konut projesinde yer alan bazı konutlar satışa çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı, Çorum Boğazkale İlçesi'nde alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için 50 konut satışı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar ödemelerini bir miktar peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın taksitle ödenmesi şeklinde yapılacak.

Mersin TOKİ Satış Listesi

Kastamonu TOKİ Satış Listesi

Denizli TOKİ Satış Listesi

Sivas TOKİ Satış Listesi

Tokat TOKİ Satış Listesi

TOKİ'DEN ÇORUM'DAN 2+1 DAİRE SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı, Çorum Boğazkale İlçesi'nde alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için 50 konut satışı gerçekleştirilecek.

TOKİ İL İL KONUT FİYATLARI

Samsun Vezirköprü Nalbantlı Mahallesi'nde 8 konut 256 bin liradan satışa sunuldu. Başlangıç taksit tutarı bin 280 lira olarak belirlendi.

Sivas Merkez Yenimahalle'de 17 konut 146 bin liradan satışta. 30 Eylül'e kadar başvuruların yapılabileceği konutların taksitleri 610 liradan başlıyor.

Tokat Merkez Dedeli Mahallesi'nde ise 27 konut 165 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor. 31 Aralığa kadar başvuruların yapılabileceği konutların en düşük taksit tutarı 691 lira.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi'nde yer alan 86 konut için başlangıç satış fiyatı 260 bin lira olarak açıklandı. 30 Aralığa kadar başvurunun yapılacağı konutların taksit tutarı ise bin 87 liradan başlıyor.

Bingöl Merkez İnönü Mahallesi'nde 1 konutun başlangıç fiyatı 240 bin lira olarak belirlendi. Taksit tutarı ise bin 3 lira.

Denizli ve ilçelerinde bulunan 201 konut 120 bin liradan başlayan fiyatlarla kurasız satışa sunuldu. Taksitler ise 420 liradan başlıyor.

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecektir.

- Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
- Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,
- Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;
muhammen bedeli 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL,
muhammen bedeli 100.000 - 349.999.- TL'ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL,
muhammen bedeli 350.000 – 999.999.- TL'ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL,
muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 100.000.-(Yüzbin) TL, katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

- Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,
- Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri.
(Alıcılar başvuru sırasında "Açık Artırma Satış Şartnamesi"ni imzalayacaklardır.)

TÜM TOKİ EVLERİ İÇİN TIKLAYINIZ