Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.03.2020 11:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2020 11:42
ABONE OL

sonuçları için müjdeli haber! 26. dönem ne zaman açıklanacak?

26. dönem mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? nı bekleyen binlerce kişi için yeni gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir televizyon programına katıldı ve merak edilen sorulara yanıt verdi. Programda POMEM sonuçları için tarih verilmedi ancak programın ardından Soylu’nun açıklamalarına yer verildi. Peki, ? İşte detaylar…

POMEM sonuçları için müjdeli haber!

POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis olmak isteyen binlerce kişi POMEM sonuçlarını merakla bekliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılacak POMEM açıklamaları da yakından takip ediliyor. Bakan Soylu dün akşam bir televizyon programına katıldı. Sonuçların açıklanacağı tarihi bekleyen polis adayları programı soru yağmuruna tutarken, programda konuyla ilgili bir bilgi verilmedi. Ancak sunucu Özgür Karabaş, yayının bitiminde tarih konusunda bilgi verdi.

POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Gazeteci Özgür Karabaş'ın Bakan Soylu'dan aldığı bilgiye göre, POMEM sınav sonuçları 10-15 gün içerisinde açıklanacak.

SONUÇLAR AÇIKLANDI MI?

Polis Akademisi tarafından sınav sonuçları henüz duyurulmadı. Sonuçlar, Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden öğrenilebilecek. Sınav sonuç duyurusu yayınlandığı takdirde bunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

200 BİN KİŞİ SINAVLARA GİRDİ

Bakan Soylu, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda, "Beni bağışlasınlar, sınav sonuçlarının açıklanması çok uzuyor." demişti. Bakan Soylu, POMEM ve PÖH alımında sınavlara 200 bine yakın kişinin başvuru yaptığı ve adayların mülakat aşamalarının sona erdiğini, ancak bunların değerlendirme aşamasının kolay olmadığını söyledi.

**26. dönem POMEM: EGM, 26. dönem POMEM kapsamında kadın-erkek adaylar arasından 7 bin polis memuru alımı yapıyor.

POMEM SINAVLARI NASIL YAPILIR?

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM'e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

POMEM PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Puan hesaplamasında yüzde 25 KPSS puanı, yüzde 25 fiziki yeterlilik sınavı ve yüzde 50 sözlü mülakat etkili olacak.

POMEM NEDİR?

Polis Meslek Eğitim Merkezleri polis memuru yetiştirmek üzere mesleki eğitim veren kurumlardır. POMEM'deki eğitim-öğretimi başarı ile tamamlayan öğrencilere Mesleki Eğitim Sertifikası verilir. POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda yapılacak eğitim sonu sınavında başarılı olmaları şarttır.