Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2020 11:35
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.02.2020 11:35
ABONE OL

ne kadar kredi çekebilir? 0.78 0.79 0.69 müjdesi... Ziraat, ve Vakıfbank kredi faiz oranları!

kaç TL kredi alabilir? Ziraat sı, ve Vakıfbank li kredi oranları takvim.com.tr'de sizler için derledik. 3 büyük kamu bankası olan , Halkbank ve Vakıfbank kredi faiz oranları oldukça merak ediliyor. Bu bağlamda vatandaşlar her gün bu bankaların resmi internet siteleri üzerinden kredileri araştırıyor. Kredi faiz oranları ile ilgili indirim açıklaması gelmeye devam ediyor. 0.78 ve 0.79 faiz oranları vatandaşlara oldukça cazip geliyor. İndirim yarışı sürerken kamu bankaları bir hamle daha yapıp, yeni bir kampanya başlattı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Türkiye'nin 81 ilinde bulunan anlaşmalı konut projelerine 180 ayda yüzde 0.79 oran uygulamaya başladı.

0.78 0.79 faiz müjdesi... Asgari ücretli kaç TL kredi çekebilir?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, CEBTETEB, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi bankaları asgari ücretli çalışan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlıyor. Bankaların asgari ücretle çalışan müşterilerine verebilecekleri en fazla konut kredisi tutarı, müşterilerin kullanacağı kredide tercih edecekleri vade seçeneklerine göre belirlenmektedir. Yani 60 ay vade seçeneği ile bankadan konut kredisi kullanmak isteyen bir asgari ücretli, maksimum 60 x 1.162 TL olacak şekilde toplamda 69 bin 720 TL konut kredisine başvuruda bulunabilme imkanına sahiptir. Asgari ücretli kaç TL kredi alabilir? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank asgari ücretli kredi faiz oranları takvim.com.tr'de sizler için derledik.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

2020 YILI ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞAN NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİR?

Çekilecek kredi miktarlardaki hesaplamalar en uzun vadeye göre çıkartılabilecek ortalama en yüksek miktarlardan yapılmıştır. Bankadan çekebileceğiniz kredi miktarı maaş aldığınız bankanın inisiyatifine, kredi notunuza ve diğer etkenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yine kredi çekip çekememe durumunuz da banka sicilinizle doğrudan alakalıdır. Asgari ücretli ve sigortalı çalışan olmanız sıraladığımız kredileri kesin olarak çekebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Oranlar ve diğer miktarlar Aralık ayı içerisindeki güncel banka verilerine göre oluşturulmuştur.

Bankaların asgari ücretle çalışan müşterilerine verebilecekleri en fazla konut kredisi tutarı, müşterilerin kullanacağı kredide tercih edecekleri vade seçeneklerine göre belirlenmektedir.

Yani 60 ay vade seçeneği ile bankadan konut kredisi kullanmak isteyen bir asgari ücretli, maksimum 60 x 1.162 TL olacak şekilde toplamda 69 bin 720 TL konut kredisine başvuruda bulunabilme imkanına sahiptir. Bankaların konut kredisi kampanyalarında sundukları yüksek vade seçeneklerinden yararlanmak isteyen asgari ücretli vatandaşlar, 120 ay vadeli konut kredisi paketlerini tercih ettiklerinde ise kamu ve özel bankalardan maksimum 139 bin 440 TL konut kredisi kullanabilme imkanına sahip olabilmektedir. Öte yandan bazı bankalar asgari ücretli müşterilerine 180 aya varan vade seçenekleri ile konut kredisi çekme fırsatı sunmaktadır.

Bu durumda bankadan 180 ay vadeli konut kredisi kullanmayı düşünen müşteriler ise vade uzadığı için toplamda en fazla 209 bin 160 liraya kadar konut kredisi çekebilme fırsatı bulabilmektedir. Diğer kredi ürünlerinden farklı olarak konut kredisi paketinde aynı hanede yaşayan kişilerin toplam aylık gelirleri baz alındığı için eşleri ikisinin de çalışması ya da aynı evde ikamet eden baba, çocuk gibi kişilerin mevcut olması halinde onların da belgelenebilen gelirleri kredi limitine dahil edilebilmektedir.

ASGARİ ÜCRETLİYE TAŞIT KREDİSİ

Taşıt kredisi alacak banka müşterilerinin bilmesi ve uyması gereken şartlar vardır. Araç 50 bin TL altında ise taşıt bedelinin %70 kadarını kredi olarak banka müşterilerine sunabilir.

Şayet araç 50 bin TL üzerinde ise taşıt bedelinin %50'sine kadar kredi kullanabilmek mümkündür.

2000 TL gelir için taşıt kredileri;

- 2 bin TL'ye 12 ay vadeli

- 12 bin TL taşıt kredisi 2 bin TL'ye 24 ay vadeli 24 bin TL taşıt kredisi

- 2 bin TL'ye 36 ay vadeli 36 bin TL taşıt kredisi

- 2 bin TL'ye 48 ay vadeli 48 bin TL taşıt kredisi

ASGARİ ÜCRETLİLERİN KREDİ ALABİLECEĞİ BANKALAR HANGİLERİDİR?

2020 yılında asgari ücretlilere kredi veren bankalar şunlardır:

QNB Finansbank

CEBTETEB

Türkiye İş Bankası

Ziraat Bankası

Halkbank

Yapı Kredi

Bankaların Konut Ev Kredisi Faiz Oranları

Sıfır konut alımlarında geçerli olan 0.79 konut kredisi faizi ile en uygun konut kredisi ürünü avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi faizi %0,94

Halkbank konut kredisi faizi %0,99

Vakıfbank konut kredisi faizi %0,79

TEB konut kredisi faizi %0,99

ING konut kredisi faizi %0,98

İş Bankası konut kredisi faizi %0,99

Garanti Bankası konut kredisi faizi %1,02

Akbank konut kredisi faizi %0,95

Denizbank konut kredisi faizi %1,21

Yapı Kredi konut kredisi faizi %0,99

QNB Finansbank konut kredisi faizi %1,08

Şekerbank konut kredisi faizi %1,19

HSBC konut kredisi faizi %0,99

ICBC konut kredisi %1,08

Alternatif Bank konut kredisi faizi %0,98

Burgan Bank konut kredisi faizi %1,35

Odeabank konut kredisi faizi %1,29

Fibabanka konut kredisi faizi %1,20

Anadolubank konut kredisi faizi %1,25

KREDİ LİMİTİ NASIL HESAPLANIR?

Bankalar kişilere kredi verirken, mevzuatları gereği müşterilerinin aylık gelirinin %70'inden daha fazla ödeme alamamaktadır. Bu mevzuat gereği için bankalar müşterilerinden aylık gelirlerinin %50'si kadarını ödeme almayı tercih ediyorlar. Müşteri eğer mal teminatı göstererek kredisini ve ödemesini arttırmak isterse banka yetkilileri yardımcı olmaktadır. Hesaplama konusunda sosyal platformlar haricinde vadeye göre faiz oranlarına bakılıp aylık gelirin %50si ile birlikte hesaplanabilir.

ASGARİ ÜCRET NEDİR?

Asgari ücret, bir insanın en temel ihtiyaçları olan, beslenme, barınma, giyim, ısınma, ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamasına yetecek şekilde düzenlenen, bir çalışana verilebilecek en düşük ücret anlamına gelir. Devletin, belli temsilcilerin katılımıyla her sene güncellediği asgari ücret tutarı ülkede hangi iş kolunda ve hangi yasaya tabi olursa olsun, bir işçiye verilebilecek en düşük maaşı temsil etmektedir. Bir işçiye devlet tarafından belirlenen asgari ücretin altında bir ücret ödenemez.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.