Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.01.2020 09:40
  • Son Güncelleme: 22.01.2020 17:40

Milyonlar bekliyordu! Emekli maaşları yle birlikte ne kadar? Taban maaşlar...

ve Bağkur emekli maaş ları için milyonların beklediği enflasyon rakamları açıklanmıştı. 2019'un son 6 aylık enflasyonu yüzde 6,5 oldu. SSK ve emeklileri 2020'de maaşlarını yüzde 6,5 zamlı alacak. Yeni zamla birlikte emeklilerin her ay aldığı de artacak.

Milyonlar bekliyordu! Emekli maaşları ek ödemeyle birlikte ne kadar?

Ocak ayı ile birlikte yaklaşık 12,5 emekli ile 3 milyona yakın memur zam aldı. Aralık enflasyonunun 3 Ocak'ta açıklanmasıyla birlikte emeklilere ve memurlara uygulanacak zam oranları da netleşmiş oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri 6 aylık enflasyon oranı olan 6.49 oranında zam alırken, memurlar ve Emekli Sandığı mensubu emekliler ise yüzde 4 toplu sözleşme zammı ile birlikte yüzde 1.49'luk enflasyon farkını da alacaklar. Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.