Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.12.2019 09:20
  • Son Güncelleme: 19.12.2019 16:10

, SSK, Bağkur, , 4b, hesaplama ?

Emekli maaşı hesaplama yani eski ismiyle SSK için e- sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Yeni ismiyle 4B, eski ismiyle BAĞ-KUR olan sosyal güvenlik statüsü için emekli maaşı hesaplama işlemleri online olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. 01.01.2016 tarihinden sonra işe giren ve SSK başlangıcı yaptıran erkek çalışanlar, emekli olmak için en az 61 yaşını tamamlamak zorundadır.

Bugün emekli olsam kaç para emekli maaşı alırım?

Bugün emekli olunca kaç para maaş alırım? Sorusu milyonlarca çalışanın gündeminde yer ediniyor. Emeklik yaşına yakın adaylar ise süreç boyunca ne kadar emekli maaşı alırım sorusunu zihinlerinden fazlaca sık geçiyor. İşte biz bu konuda size aradığınız her bilgiye ulaşabileceğiniz, kapsamlı, doğru ve net bilgiler aktarmak için çalışıyoruz.

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

4A SSK'lı olanlar bugün emekli olurlarsa ne kadar emekli maaşı alabileceklerini SGK'nın uygulaması sayesinde kendileri hesaplayabililiyor. Yaklaşık bir değer verse de fikir vermesi açısından kullanmanı tavsiye ederim. Aşağıdaki bağlantıdan TC kimlik numarası veya ssk sicil numarası girildikten sonra "hesapla" butonuna basınca sonuç ekranda görünecektir.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.