Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.12.2019 09:43
  • Son Güncelleme: 17.12.2019 11:11

2020 detayları: 2 bin 500 TL

Geçtiğimiz günlerde 2020 için Asgari Ücret Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantının ardından yapılan açıklamada 'ta ikinci toplantının yapılacağı ifade edildi. Peki 2020 asgari ücret beklentisi nedir? Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplantısının ardından belirlenen yol haritası açıklandı. İkinci ve üçüncü toplantıların komisyona katılan grupların ev sahipliğinde dördüncü toplantının ise Bakanlık'ta yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

2020 asgari ücret detayları: 2 bin 500 TL

Asgari ücret zammı açıklandıktan sonra asgari ücret ile çalışan bir işçinin 2020 yılında aylık ne kadar maaş alacağı belli olacak. Bu açılama da AGİ zammı ve diğer detayların da yer alması beklenirken 2020 asgari ücreti belirleyecek olan komisyon ilk toplantısını 2 Aralık'ta gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra yapılan açıklamada ikinci toplantının 10 Aralık'ta yapılacağı ifade edildi. Eğer enflasyon farkı oluşursa bu fark da maaşlara yansıtılacak.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET ZAM HABERLERİ

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Konuyla ilgili Sabah Gazetesi Yazarı Faruk Erdem köşesinde çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Faruk Erdem'in aktardıklarına göre bugüne kadar yapılan asgari ücret artışlarına bakıldığında yaklaşık bir rakam tahmin etmek mümkün oluyor ve 10 yıllık artışlara bakıldığında 2016'daki yüzde 30'luk artış dışında tüm zamlar bir önceki yılın enflasyonunun 2-5 puan üzerinde gerçekleşmiş durumda olduğu görülüyor.
Bu konuya ilişkin Faruk Erdem'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.