Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 04.12.2019 09:54
  • Son Güncelleme: 10.12.2019 13:46

için hükumet, işveren ve sendika teklifleri açıklandı mı?

2020 yılında e yapılacak olan miktarı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilirken masadaki zam oranları da belli olmaya devam ediyor. İşveren temsilcilerinin önerileri ile işçi temsilcilerinin talepleri haberimizde.

Asgari ücret için hükumet, işveren ve sendika teklifleri neler?

2020 yılının Ocak ayından itibaren maaşlarda yaşanacak olan zam miktarının belli olacağı görüşmeler sonunda bir yıllık zam miktarı belli olacak. Bu kapsamda işçi temsilcilerinin talepleri ile iş veren temsilcilerinin önerileri belli olmaya başladı. İşte asgari ücret tespit komisyonunda masasında yer alan tüm teklifler.

ASGARİ ÜCRET ZAM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


2020 ASGARİ ÜCRETİ İÇİN TÜM TEKLİFLER

2020 asgari ücreti için gerçekleştirilen görüşmelerde işçi temsilcisi olan Türk İş talep ettiği zam miktarını 2250 bin TL artı refah payı olarak açıklayacağı söyleniyor. Bu açıklamaya ek olarak Türk İş Başkanı Ergün Atalay açıklamalarında enflasyon rakamının altında hiçbir öneriyi kabul etmeyecekleri yine söylenenler arasında.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.