Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.11.2019 09:48
  • Son Güncelleme: 27.11.2019 16:16

2019 yılı 4B nasıl yapılır?

Emekli olduktan sonra maddi sıkıntı çekmek istemeyen vatandaşlar yüksek emekli maaşı alma yollarını araştırıyor. Ayrıca ne kadar maaş alacaklarını da öğrenmek istiyorlar. Emekli maaşı hesaplama yöntemleri sayesinde kişi çalışma hayatına devam ettiği sırada emekli olduğunda ne kadar maaş alacaklarını bilmek istiyorlar.

Emekli olunca kaç para maaş alırım?

Emekli maaşını; çalışılan süre, ödenen prim tutarı başta olmak üzere iki parametre belirler. SGK'ya yüksek sigorta primi ödeyenler prim ödemeleri daha az olanlara nazaran daha yüksek emekli maaşı alırlar. Emekli maaşları yıl içerisinde Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon farkıyla zamlanır. Hak sahipleri emekli vatandaşların tercihine bağlı olarak istediği bankadan SGK'dan emekli maaşı alabilirler.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.