Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.11.2019 09:36
  • Son Güncelleme: 27.11.2019 11:15

tavan , Bağ- Kur emekli maaş mı kaç TL oldu?

2020 yılı emekli maaşı oranları bekleniyor. 2020 yılı TÜFE tahmini yüzde 8.2 olmuştu. Bu bağlamda Merkez Bankası beklenti anketine göre emekli maaşı artış oranları yüzde 7.3 seviyesinde olabilir. Ek ödemeler, ilave tutarlar ve promosyonlar Ocak ayı itibariyle belli olacak ve emekli maaş zammına ek olarak hesaplanacak.

2020 yılı taban ve tavan emekli maaşları ne kadar?

12 milyondan kişinin emekli maaşı zam oranları şekillenmeye başladı! SSK ve Bağ- Kur emeklilerini yakından ilgilendiren enflasyon verileri geçtiğimiz günlerde açıklandı. ocak ayı itibariyle açıklanacak olan rakamlarla birlikte emekli maaşı netlik kazanacak. Yeni hesaplanan oranlara göre 2020 emekli maaşı 7.3 zamlanması bekleniyor. İşte ek düşük ve yüksek emekli maaşları...

SON DAKİKA EMEKLİ MAAŞI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI YÜZDE 7.3 OLURSA...

Emekli maaşı zammı yüzde 7.3 oranla olursa aşağıdaki maaş tutarına göre zamlar hesaplara yansıtılacak. Ek ödemeler ve promosyonlar hariç SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı zammı değişkenlik gösterebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.