Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2019 09:11
  • Son Güncelleme: 25.10.2019 09:11

dar gelirli konut alma başvurusu nasıl yapılır? 'den yeni evler ucuza ev başvuru şartları açıklaması

dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda dar gelirlilere hedefleyerek konut inşa etmeyi devam ettiren İdaresi (), 26 için 2 binden fazla konutu satışa çıkardı. Bu konutların fiyatları 83 bin, taksiti ise 345 liradan başlıyor. Ayrıca TOKİ'nin satışa sunduğu çıkardığı projelerden 7 bin TL peşinatla konut sahibi olmak mümkün. Söz konusu duyurular TOKİ resmi internet sayfası üzerinden yayınlandı. Konutların detayları , ödeme planları ve diğer detaylara TOKİ'nin toki.gov.tr resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. Ucuza ev sahibi olmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihlerine kadar başvurması gerekiyor. Peki TOKİ dar gelirli konut başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ'den 7 bin lira peşinat 305 TL taksitle evler!

TOKİ'den vatandaşlara iyi haber geldi. 81 proje için başvuruları alan TOKİ, en ucuzu 83 bin TL 'den vatandaşları ev sahibi yapıyor. Ayda 305 TL taksitle konut satışı kampanyasının detayları haberimizde. TOKİ'den ev almak için öncelikli olarak T.C. vatandaşı olmak, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde, bir seneden az olmamak koşuluyla ikamet etmek TOKİ'den konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olmak. Kendisine, eşine ve/ veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün ya da müstakil bir konutunun olmaması Başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını doldurmak, aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 lira olması gerekiyor.

TÜM TOKİ UCUZ EV İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

Ayşe Ayşe

Erzurumda neden yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.10.2019 03:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.