Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2019 09:05
  • Son Güncelleme: 14.10.2019 09:05

Çalışan anne maaşları miktarları ne kadar? Aile Bakanlığı çalışan anne maaşları nasıl başvuru yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile AB Delegasyonu, "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"ni hayata geçirecek. Bu bağlamda çalışan annelere aylık olarak maddi destek yapılabilecek. Yapılan haberler sonucunda çalışan annelere ne kadar maaş verileceği ve söz konusu maddi desteğin nasıl alınabileceği araştırılıyor. Detaylar haberimizde... Projeyle sigortalı çalışan annelere 24 ay boyunca mali yardım yapılacağını vurgulayan Selçuk, şu bilgileri verdi: "Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak.

Aile Bakanlığı çalışan anne maaşları 2019!

Çalışan anneler için büyük müjde! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocuklarını kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine gönderen, sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına maddi destek verecek. Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14.00'ten itibaren internet üzerinden (www.sgkkurumsalcocukbakımı.org) e-devlet şifresiyle yapılabilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada, kadın istihdamını artırmak için örnek niteliğindeki "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"nin hayata geçirileceğini belirtti. İşte 2019 Aile Bakanlığı çalışan anne maaşları!

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

Havva Akdağ Havva Akdağ

Bende çalışan biriyim şu anda izindeyim destek istiyoruz bakım parası gibi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.10.2019 22:42
Leyla Leyla

Bende çalışan anneyim bakacak kimsem yok neden çalışan annelere yok onlarda mağdur bazı annelerimiz bu yüzden işi bırakmak zorun da kalıyor çalışan anneler içinde kreş parası bakıcı parası talep ediyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 14.10.2019 06:29
dilek dilek

acaba altı yaş üstü olan çocuklara yokmu bu yardım kadın halimle ben çalışıyorum eşim kalpten yüzde yetmiş rahatsız aydinlairsaniz sevinirim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 14.10.2019 02:16
Turkan Turkan

Bende çalışan bi anneyim ve variyeli bi işte çalışıyorum çocuğumu bırakacak kimsem yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 13.10.2019 17:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.