İŞKUR’dan işsiz annelere aylık 2400 TL harçlık! İŞKUR anne projesi başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR anne projesi başvuru şartları nelerdir? İŞKUR'un işsiz anne projesi binlerce kişi tarafından araştırılıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yepyeni bir projeye daha start verdi. Yeni projeyle, iş sahibi olmayan annelere aylık 2400 TL'ye yakın destek verilecek. "İşte anne projesi" adı verilen projede, 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere maddi yardım sağlanacak. Peki, İŞKUR anne projesi başvuru şartları nelerdir? İŞKUR, 2000 yılında kapatılan İş ve İşçi Bulma Kurumu yerine 2003 yılına kadar süren yasal düzenlemelerin ardından kurulmuş bir istihdam kurumudur. İŞKUR kayıt işlemleri çok basit şekilde 2 alternatifli olarak gerçekleştirilebilmektedir.

İŞKUR işte anne projesi başvuru şartları nelerdir? İŞKUR'dan annelere müjdeli haber geldi. İstihdamı artırmak isteyen ve çocuğu olan kadınların iş hayatına katılmasını hedefleyen İŞKUR'dan annelere büyük destek geliyor. Hazırlanan yeni projeyle İŞKUR annelere aylık 2400 TL destek verecek. Projeden yararlanmak isteyen kadınların, günlük meslek eğitim kurslarında eğitim alması gerekiyor. Bu eğitimler esnasında günlük 80 TL'ye yakın ücret ödenecek. Peki, İŞKUR işte anne projesi başvuru şartları nelerdir? İşte projeye başvuru şartları!

İŞTE ANNE PROJESİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Projeden, sadece 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabilecek. Çocuğun, proje devam ederken 15 yaşını tamamlaması ise projeden yararlanmak için engel değil. Ayrıca bir istisna daha tanındı ve evlat edinen kadınlar da destekten faydalanabiliyor.

Bu şartı yerine getiren kadınlara, İŞKUR tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde; kursun devam ettiği sürece ödeme yapılıyor.

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına start verdi. Bu programlar içerisinde en önemlilerinden biri de, 'Anne projesi' oldu. İŞKUR vasıtasıyla yürütülen 'İşte Anne Projesi' çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar sunuyor.

Devlet çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında eğitim veriyor. Bu eğitimler sırasında da günlük 80 TL'ye yakın bir ücret ödeniyor. Aylık ödeme 2400 TL'yi bulurken 3 ayda 7200 TL gibi ciddi bir ödenek ev hanımlarının ceplerine giriyor.

DİĞER GALERİLER