Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.09.2019 09:16
  • Son Güncelleme: 22.09.2019 12:32

Ne an emekli olurum? açıklandı

Emeklilik yaşını doldurduğu halde prim borcundan dolayı emekli olamayan 'lular, larını kapattıkları takdirde hemen aylık bağlatabilecek. 'da ise başvurular nispeten daha yüksek oldu. Toplam 48 milyar lira borcu olan 1 milyon 361 bin mükelleften 400 bini, 12 milyar liralık borçlarını yapılandırdı.

Çalışanların en çok merak ettiği konuların başında emekli olma tarihleri geliyor. Ne zaman emekli olurum, emeklilik yaşı hesaplama ve erken emeklilik şartları ile ilgili ilginizi çekecek bir içerik derledik. Bu anlamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı'nın verdiği bilgiye bakılırsa, 1 milyon 790 bin Bağ- Kur'lunun kuruma 8 milyar lira prim borcu bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.