Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.08.2019 09:03
  • Son Güncelleme: 31.08.2019 12:28

Kadroya geçen ?

2019 yılı itibari ile lere yapılan lar hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Sendikaların bu yıl toplu iş sözleşmesi kapsamına alınmasını istediği kadroya alınan taşeron işçilerle ilgili çalışmaların da 2020 yılından itibaren yapılması kararlaştırıldı. Geçici işçiler de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya devam edecek.

Kadroya geçen taşeron işçi maaşı ne kadar?

Taşeron işçiler ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Taşeron işçilerin kadroya geçmesinden sonra ekonomik haklarında iyileşmeler devam ediyor. Özellikle kamu işçilerinin son zamanlarda beklediği en önemli haberlerden biri de özlük haklarında iyileştirme olup bu kapsamda ele alınan mevzular meclisin tatile girmesi ile Ekim ayına kadar ertelendi. 2019 senesinde düşük maaş zammı alan işçiler maaşlara enflasyon farkının getirilmesini istiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.