Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.06.2019 10:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.06.2019 10:55
ABONE OL

Son dakika haberi: 'tan konut kredisi müjdesi geldi! Bugün itibarıyla başladı

Son dakika haberine göre , konut sahibi olmak isteyen müşterilerine "a Endeksli Konut Kredisi" ürününü bugün itibarıyla kullanıma sundu.

Bir bankadan daha konut kredisi müjdesi!

'tan yapılan açıklamaya göre, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına etkin çözümler üretmeyi sürdüren , a Endeksli Konut Kredisi ürününü kullanıma sundu.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile 120 aya kadar vade seçeneği sunulurken, oranları Tüketici Fiyat Endeksi'ne () bağlı olarak değişecek. Böylece enflasyon oranıyla birlikte taksit tutarları da düşecek.

FAİZ ORANLARI 6 YA DA 12 AYDA BİR OTOMATİK GÜNCELLENECEK
Halkbank'ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranları, müşteri tercihine göre her 6 ya da 12 ayda bir otomatik güncellenecek. Güncelleme döneminde, bulunulan aydan bir önceki ayda Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) açıklanan TÜFE'deki yıllık yüzde değişim oranına banka tarafından sözleşmede belirlenen marj oranı eklenecek ve böylece geçerli faiz oranı oluşturulacak.

Diğer taraftan, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranı da belirlenecek ve değişim dönemlerinde hesaplanacak yeni faiz oranı azami faiz oranını aşamayacak. Ayrıca kredisini erken ödemek isteyen müşterilerden "erken ödeme tazminatı" tahsil edilmeyecek.

MÜŞTERİLERİMİZİN KARARLARINI ERTELEMELERİNİ İSTEMİYORUZ
Açıklamada görüşlerine yer verilen Halkbank Genel Müdürü , bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerinin lehine her türlü özel ürünü geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize kolaylıklar sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte, müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını ertelemelerini istemiyoruz. Uygun koşullarıyla konut taleplerini öne çekmesini amaçladığımız Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzle müşterilerimize ve ekonomimize destek olmaya devam etmekteyiz. El birliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha fazla kazanacaktır."

VAKIFBANK VE ZİRAAT BANKASI DA DÜN BAŞLATMIŞTI
Kamu bankaları enflasyon korumalı mevduat hesabının ardından enflasyona endeksli konut kredisi sunmaya başladı. İlk olarak dün öğle saatlerinde enflasyona endeksli 120 aya kadar vadeli konut kredisi uygulaması başlattığını duyurdu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, "Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik" dedi. Dün akşam saatlerinde ise VakıfBank, Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi sunmaya başladığını duyurdu. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, "Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredimiz, faizler ve enflasyon nedeniyle ev almayı erteleyen vatandaşlarımıza uygun bir alternatif sunuyor. Bu ürünümüzle konutta ertelenen talebi harekete geçirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.