Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.10.2019 09:15
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 09:15

Milyonlarca öğrenciye müjde! 2019 ne zaman başlayacak? Burs ücretleri artacak mı?

heyecanla beklenirken burs ücretleri konusunda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. Bu gelişmelerin ardından burs ücretlerinin artıp artmayacağı merak edilmeye başlandı. Peki, 2019 ne zaman başlayacak? Burs ücretleri artacak mı? İşte burs başvuruları ile ilgil tüm detaylar...

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte bus başvurularının tarihi araştırılmaya başlandı. Yükseköğrenim eğitimi göen öğrencilere yönelik verilen burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Peki, 2019 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? Burs ücretleri artacak mı? İşte ayrıntılar...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK'nın resmi internet adresi üzerinden burs ve kredi başvuruları ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

DGS ek tercih işlemleri tamamlandı. Ek tercih sonuçların önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. KYK burs ve kredi başvurularının da ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlaması bekleniyor. Buna göre, başvurular 2019 Ekim ayının ortalarında başlaması tahminler arasında.

Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.