Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.10.2019 08:52
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 08:52

ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek tercih sonuç tarihi belli oldu mu?

heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen DGS ek tercihler 7 Ekim'de sona erdi. Sonuçlara göre kayıt yapacak öğrenciler, sonuç tarihini araştırmaya başladı. Peki, ? 2019 DGS ek tercih sonuç tarihi belli oldu mu?

DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS ek tercih işlemleri tamamlandı. Önlisans programlarından mezun öğrencilerin lisans programlarına yerleşebilmeleri için gerçekleştirilen DGS'nin ek tercih döneminde başvuru yapan öğrenciler, sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek tercih sonuç tarihi belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylar...

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Bir önceki tercihlere bakacak olursak, sonuçların tercihlerin bitmesinin ardından 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Buna göre, DGS ek tercih sonuçlarının 2019 Ekim ayının ortalarına doğru açıklanması tahminler arasında. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.