Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 20.09.2019 09:49
  • Son Güncelleme: 20.09.2019 09:49

KYK'dan resmi burs duyurusu! 2019-2020 ve kredi başvurusu başladı mı, nasıl nereden yapılır?

başvuruları ile ilgili KYK'dan resmi açıklama yapıldı. Bu anlamda KYK burs başvuruları için geri sayım başladı. Eğitimde yeni dönemin başlamasına kısa süre kala, burs başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili KYK'dan resmi açıklama geldi. Peki, 2019 2020 KYK ne zaman başlayacak? KYK burs başvuruları nasıl yapılacak? Başvuruların ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bursu yani KYK, ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre ödenen karşılıksız paradır. KYK maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlar.

KYK'dan burs duyurusu! 2019-2020 KYK burs ve kredi...

KYK'dan burs duyurusu! 2019-2020 KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, nasıl nereden yapılır? 2019 KYK burs başvuruları heyecanla bekleniyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yurt yerleştirme sonuçları açıklanmış bu duyuru ile birlikte burs ve kredi hakkında bilgi verilmişti. Peki, 2019 2020 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs başvuruları nasıl yapılacak? Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrencilerin yapacakları iş ve işlemler sonuç açıklama sayfasında ayrıntılı olarak yer almaktadır. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan "taahhütname onayı" yapmaları gerekmektedir. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi. Kredi ve burs başvuruları ekim ayında yapılacak.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.