Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.09.2019 10:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.09.2019 10:54
ABONE OL

sonuçları açıklandı mı? 2019 ne zaman açıklanacak?

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 yaz okulu sınavlarına katılan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Sınavın ardından geçen yaklaşık bir hafta aranın üzerinden sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki, AÖF yaz okulu sonuçları açıklandı mı? 2019 ne zaman açıklanacak?

AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖF yaz okulu sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi tarafından 14-15 Eylül'de AÖF yaz okulu sınavları gerçekleştirildi. 2019-2020 yaz okulu sınavlarına katılan öğrenciler sonuçları heyecanla bekliyor. Sınav soru ve cevaplarını görüntüleyen adaylar sonuçlara kilitlendi. Peki, AÖF yaz okulu sonuçları açıklandı mı? 2019 Açıköğretim yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

AÖF YAZ OKULU SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

AÖF yaz okulu sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Bilindiği üzere AÖF sınavlarının sonuçları sınavın tamamlanmasının ardından 15 gün içerisinde açıklanıyor. Buna göre, 2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor.

SONUÇLAR BU SAYFADA OLACAK

Sonuçlar açıklandığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

AÖF YAZ OKULU SINAVI SORU VE CEVAPLARI

AÖF yaz okulu sınavı hafta sonu yapılmıştı. Sınavın soru kitapçığı Anadolu Üniversitesi tarafınca e kampüs sistemi üzerinden dün akşam sınava giren adayların erişimine açıldı.

AÖF YAZ OKULU SINAV KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.
2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.
3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.
4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.
5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00'ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

YAZ OKULUNDA DEVAM ZORUNLULUĞU VAR MIDIR?

Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Yaz okulunda Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapıldığından dolayı devam zorunluluğu bulunmamaktadır.

YAZ OKULU ÖĞRETİM ÜCRETİ TUTARI NEDİR?

Yaz okulu ücretleri aşağıdaki belirtilmiştir.
Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.