Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 13.09.2019 09:13
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 09:13

ek tercih başladı mı? 2019 üniversite listesi !

Üniversitelerin bir bir açılması ile birlikte binlerce öğrenci ek yerleştirme işlemleri ne zaman başlayacak. Peki , DGS ek yerleştirme boş üniversite kontenjan listesini ne zaman yayımlayacak? Ek yerleştirmeler için resmi bir tarih açıklaması yapmayan ÖSYM, geçtiğimiz yıl tarihinde DGS üniversite kayıtlarının tamamlanmasının ardından, 11-16 Ekim tarihlerinde ek tercih sürecini yayımlamıştı. DGS ek tercih döneminin 27 Eylül tarihinde başlayacağı tahmin ediliyor. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır.

DGS ek tercihler başladı mı? DGS boş üniversite kontenjan bilgisi

2019 DGS ek tercihleri ve üniversite boş kontenjanları oldukça merak ediliyor. ÖSYM DGS ek tercih kontenjan bilgisini ne zaman yayımlayacak araştırması başladı. DGS ek tercihleri, ilk tercihlerle herhangi bir yere yerleşemeyen adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. DGS ek yerleştirme sürecinde, adaylar tercih kılavuzu ve boş kontenjanların erişime açılmasını bekliyor. DGS ek tercih işlemi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden, öğrenci girişi yapılarak alınacak. DGS ek tercih işlemleri için henüz bir tarih verilmedi. ÖSYM, DGS ek tercih işlemleri için tarih belirlediğinde haberimizin içeriğinden bilgi alabilirsiniz. İşte DGS boş üniversite kontenjan bilgisi ve DGS ek tercih ile ilgili en son ÖSYM açıklaması

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.