Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.09.2019 10:16
  • Son Güncelleme: 10.09.2019 10:16

için o tarih dikkat çekiyor! ÖSYM 2019 yapılacak?

işlemleri için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçen hafta açıklanan yerleştirme sonuçlarının ardından ek tercih dönemi beklenmeye başlandı. Herhangi bir lisans programına yerleşemeyen öğrenciler ek tercih takvimini bekliyor. Peki, alınacak? yapılacak?

DGS ek tercih ne zaman?

DGS ek yerleştirme için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından DGS tercihleri alınmış geçen hafta sonuçlar açıklanmıştı. Sonuçlara göre herhangi bir yükseköğretim lisans programlarına kayıt hakkı kazanamayan öğrenciler ek tercihi beklemeye başladı. Şimdi gözler ÖSYM tarafından yayınlanacak ek tercih kılavuzuna çevrildi. Peki, DGS ek tercih ne zaman alınacak? DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

DGS EK TERCİH NE ZAMAN?

DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş başladı. Ancak tercih takvimi henüz açıklanmadı. 2019 DGS kayıtları 9-13 Eylül tarihleri arsında gerçekleştiriliyor. Kayıtların tamamlanmasının ardından DGS ek tercih kılavuzu yayınlanacak. Buna göre, DGS ek tercih kılavuzunun 16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yayınlanması bekleniyor. Kılavuz yayınlanınca ek tercih takvimi de belli olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.