Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 09:01
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 09:01

2019 4 yıllık geçiş yapılacak bölümler neler? , açıklandı mı?

başarı sıralaması, sonuçlarını görüntüleyen öğrencilerin gündeminde. ÖSYM tarafından 30 Haziran'da gerçekleştirilen DGS'nin ardından tercih yapacak öğrenciler geçiş yapılacak bölümler ile bölümlerin taban puanları bilgisini araştırıyor. Peki, , açıklandı mı? 2019 neler? Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere işlem yapılmayacaktır.

DGS başarı sıralaması açıklandı mı?

DGS başarı sıralaması açıklandı mı? ÖSYM tarafından 30 Haziran'da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuçları bugün erişime açıldı. Büyük bir heyecanla sonuçlarına bakan öğrenciler bir yandan da tercih dönemini beklemeye başladı. Tercih öncesinde 4 yıllık geçiş yapılacak bölümler ile bölümlerin taban puanlarını merek eden öğrenciler, internet üzerinden araştırmalara geçti. Peki, DGS başarı sıralaması, taban tavan puanları açıklandı mı? 2019 DGS 4 yıllık geçiş yapılacak bölümler neler? DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından geçiş yapılabilecek bölümler de yayınlandı. Ön lisans programlarına göre geçiş yapılabilecek lisans programlarına haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.