Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 08:58
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 08:58

üniversite geçiş bölümleri ve listesi açıklaması! !

2019 taban tavan puanları! ve listesi açıklaması. DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından adaylar araştırma yapmaya başladılar. DGS 2019 geçiş bölümleri puanları nedir? 30 Haziran tarihinde düzenlenen sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler için heyecan başladı. ÖSYM son dakika açıklamasında tercihlerin 21 Ağustos ve 28 Ağustos tarihleri aralığında alınacağını duyurdu. DGS geçiş bölümleri ve detaylar haberimizde sizlerle.

2019 DGS taban tavan puanları!

DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından geçiş yapılabilecek bölümler de yayınlandı. Ön lisans programlarına göre geçiş yapılabilecek lisans programlarına haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz. Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir. İşte 2019 DGS taban tavan puanları! DGS üniversite geçiş bölümleri ve boş kontenjanları listesi açıklaması yapıldı mı?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.