Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 15.08.2019 10:10
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 12:32

sonuçları ne zaman açıklanıyor? Saat belli mi? 2019 !

sonuçları 2019, KPSS alan bilgisi sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun net yanıtını sınav takvimi ile duyurdu. KPSS 2019 sonuçları ne zaman açıklanır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 14 Temmuz'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 20-21 Temmuz'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) ÖABT 28 Temmuz'da gerçekleştirildi.. Sınava katılan kamu personeli adayları sonuçlar için heyecanlı bekleyişe geçti. Peki, KPSS 2019 sonuçları ne zaman açıklanır? Detaylar sayfamızda

ÖSYM duyurdu! KPSS sonuçları ne zaman açıklanıyor? Saat belli mi?

2019 KPSS sınavları tamamlandı. ÖSYM tarafından 14 Temmuz'da Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri 20-21 Temmuz'da Alan Bilgisi, 28 Temmuz'da ise ÖABT sınavları gerçekleştirildi. Şimdi ise sıra sonuçlarda. ÖSYM sonuçların açıklanacağı takvimi duyurdu. Peki, KPSS 2019 sonuçları ne zaman açıklanır? Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir.Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.