Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 09.08.2019 17:35
  • Son Güncelleme: 09.08.2019 17:35

ÖSYM'den müjdeli haber! ? KPSS lisans sınav sonuçları için tarih belli oldu

KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen KPSS'ye katılan vatandaşlar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. Peki, ? KPSS lisans sınav sonuçları nereden açıklanacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

KPSS 2019 ne zaman açıklanıyor?

KPSS 2019 ne zaman açıklanıyor? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Kamuda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Peki, KPSS 2019 ne zaman açıklanıyor? KPSS lisans sınav sonuçları nereden açıklanacak? İşte 2019 KPSS sonuçları tarihi...

KPSS 2019 NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

ÖSYM tarafından 2019 KPSS'nin sonuç tarihi duyuruldu. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi), KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) ÖABT sınavlarının sonuçları için geri sayım başladı.

Kılavuzda yer alan bilgiye göre, KPSS 2019 sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.