Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 21.07.2019 18:22
  • Son Güncelleme: 21.07.2019 18:22

2019 ne zaman başlıyor? TYT, AYT hangi tarihte?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav sonuçları ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla beraber konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Adaylar, tercih işlemlerini yapacağı gün için geri sayıma başladı. Peki, 2019 başlıyor? TYT, AYT hangi tarihte? İşte merak edilenler...

YKS tercihleri ne zaman başlıyor?

Milyonlarca öğrenci YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Tercihlerin hangi tarihler arasında yapılacağı ise merak konusu oldu. Peki, 2019 YKS tercihleri ne zaman başlıyor? Üniversite tercih dönemi hangi tarihte? İşte YKS tercih dönemine ilişkin son detaylar...

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün bir süre önce, "2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı, tercihler 23-29 Temmuz'da alınacak." şeklinde konuşmuştu.

YKS KONTENJANLARI, TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.