Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.07.2019 22:36
  • Son Güncelleme: 19.07.2019 23:53

2019 ne zaman başlayacak? hangi tarihte başlıyor?

nın açıklanmasıyla birlikte yüz binlerce öğrenci büyük bir heyecanla tercih dönemini beklemeye başladı. Öğrenciler YKS sonuçlarıyla birlikte YKS tercih dönemi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. 2019 ne zaman başlayacak sorusu merak edilen sorular arasında yer alıyor.

YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte YKS tercih dönemi merakla beklenmeye başlandı. YKS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu merakla sorgulatılan sorular arasında yer alıyor. Peki, üniversite tercih dönemi hangi tarihte başlıyor? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün bir süre önce, "2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı, tercihler 23-29 Temmuz'da alınacak." şeklinde konuşmuştu.

YKS KONTENJANLARI, TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.