Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.06.2019 21:11
  • Son Güncelleme: 16.06.2019 21:11

'de matematik testinden bir soru iptal edildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın () matematik testindeki 7. sorunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldığı bildirildi. Geçerli olan soruların puan değerleri yeniden saptanarak puanlama yapılacak.

ÖSYM açıkladı! O soru iptal

Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'nın ÖSYM'nin sayfasında yayımlandığı kaydedildi.

Açıklamada, dün yapılan 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile bugün gerçekleştirilen YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına ÖSYM'nin internet sayfasından ulaşılabileceği belirtildi.

Açıklamada, TYT Soru Kitapçığı'ndaki matematik testinin 7. sorusunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

Bu kapsamda, geçerli olan soruların puan değerleri yeniden saptanarak puanlama yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.