Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Eğitim
 • 13.06.2019 11:30
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 27.06.2019 11:27
ABONE OL

3 ders sınavı ne zaman? 2019 ? Anadolu Üniversitesi

final sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce öğrenci AÖF 3 ders sınavı takvimini araştırmaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, bu sene son kez yapılacak AÖF 3 ders sınavının ne zaman yapılacağı bildirildi. Peki, ? ?

AÖF 3 ders sınavı ne zaman?

AÖF 3 ders sınavı için heyecanlı bekleyiş başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan AÖF 3 ders sınavı ile ilgili bir duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamada, AÖF 3 ders sınavının 2018-2019 öğretim yılı itibariyle son kez yapılacağı bildirildi. AÖF 3 ders sınavı ile ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman? AÖF 3 ders sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00'da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da gerçekleştirilecek.

AÖF 3 DERS SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları Fakülte tarafından yapılacak. Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler.

Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

AÖF 3 DERS SINAVI GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

   2019 AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI

   AÖF final sınavı sonuçları Anadolu Mobil uygulaması ve AÖF'ün resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı. Öğrenciler, https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim-sonuclar internet adresi üzerinden öğrenci girişi ile sınav sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

   AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

   AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

   Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

   AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

   Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtirazlar Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek yapılabilir.

     AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

     Dersleri kitle iletişim araçları (internet, radyo, televizyon) ile ve çeşitli şehirlerdeki akademik danışmanlık merkezleri tarafından verilen, sınavları yılda 2 kez (vize, final) yapılan, Anadolu Üniversitesi'nin başlattığı bir uzaktan eğitim projesidir. AÖF diplomalarının örgün eğitimle alınan diğer üniversite diplomalarından hiçbir hak eksiği yoktur. AÖF ders kitapları çok düzenli ve kolay anlaşılabilir bir dille yazılmıştır.

     AÖF e-öğrenme portali yoluyla yayımlanan mp3 dinlemeleri, video dersleri, etkileşimli sunumlar, deneme sınavları vb. sayesinde bilginin öğrencilere yayılımı oldukça kolaylaşmış, zaman ve zeminden bağımsız bir hale gelmiş ve üniversite eğitimi çok modern ve etkileyici yeni bir boyuta taşınmıştır.