Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 23.05.2019 17:07
  • Son Güncelleme: 23.05.2019 17:07

ÖSYM takvimi: ? 2019 ALES sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için adaylar gün sayıyor. ÖSYM, 2019 ALES/1 sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. Peki, 2019 ? ALES sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir? İşte ALES sınav sonuçları ve 2019 ALES tarihleri ile ilgili tüm detaylar...

ALES ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından 5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonrasında sonuçlar için bekleyiş başladı. Sınavdan aldığı puanı merakla bekleyen adaylar, ÖSYM'den gelecek müjdeli habere gözlerini çevirdi. ÖSYM yaptığı açıklamayla ALES'in ne zaman açıklanacağını duyurdu. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

ALES/1 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin yayınladığı sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 2019 ALES sonuçları 30 Mayıs'ta açıklanacak.

Adaylar 30 Mayıs'tan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

ALES/2 ve ALES/2 sınavları ne zaman yapılacak?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.