Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Dünya
 • 08.09.2020 22:16
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 08.09.2020 22:16
ABONE OL

koronavirüs antikor ilaçlarının ine geçmeyi planlıyor

'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs salgını binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olurken bir yandan da bilim insanlarının koronavirüs aşısı çalışmaları hız kesmeden sürmeye devam ediyor. , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılacak antikor ilaçlarının bu ay içinde ine geçmeye hazırlanıyor.

Koronavirüs ilacından sevindiren gelişme

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs salgını binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olurken bir yandan da bilim insanlarının koronavirüs aşısı çalışmaları hız kesmeden sürmeye devam ediyor.

Güney Kore, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılacak antikor ilaçlarının bu ay içinde seri üretimine geçmeye hazırlanıyor.

Yonhap ajansında yer alan habere göre, Güney Kore Hastalık Kontrol Merkezi Başkan Yardımcısı Kwon Jun-wook, koronavirüs aşısı ile ilgili müjdeli haberi verdi.

   Jun-wook tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığının antikor tedavisiyle ilgili ilaçların klinik testlerinin değerlendirdiğini, eylül ayında bu tedavide kullanılacak ilaçların seri üretiminin başlamasının planladığını kaydetti.

   Toplam vaka sayısının 21 bin 432'ye yükseldiği Güney Kore'de şimdiye kadar Kovid-19 testi pozitif çıkan 16 bin 636 kişi iyileşti.

   Ülkede son 24 saatte virüs nedeniyle 5 kişinin yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 341'e yükseldi.