Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.01.2020 14:34
  • Son Güncelleme: 14.01.2020 17:05

haberi: Darbeci milisleri saldırılara devam etmek için toplanıyor

... Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı kaynaklar, milislerinin saldırılarına devam etmek için Trablus'un güneyinde toplandığını duyurdu. Askeri kaynaklar, BAE'ye ait zırhlı araç ve topların Hafter milislerinin ana karargahı olan Terhune'ye ulaştığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, milislerinin, Trablus'un güneydoğusunda, merkez karargah olarak kullandıkları Terhune kentine, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait zırhlı araçlar ve topların ulaştığı gözlemlendi.

Kaynaklar, Hafter'in ateşkesi kabul etmesinden sonra da, kendisine verilen desteğin kesilmediğini, bunun da Hafter'in ateşkesi, "yeniden pozisyon almak için kabul ettiğini ortaya koyduğunu" söyledi.

Türkiye ve Rusya'nın ortak girişimiyle hazırlanan ateşkes anlaşması, UMH tarafından Moskova'da imzalanmıştı. Hafter tarafı ise metindeki maddeleri düşünmek ve istişare etmek için 1 gün süre istemişti. Rusya Dışişleri Bakanlığı, bu sabah saatlerinde, Hafter'in anlaşmayı imzalamadan Moskova'dan ayrıldığını duyurmuştu.

Hafter'in 'ya ulaştığına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmazken, askeri, siyasi ve mali olarak kendisine destek veren Mısır veya Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gittiği iddia edildi.

Türkiye ile Rusya'nın Libya'daki taraflara çatışmalara son vermek, insani yardımları halka ulaştırmak için sunduğu ateşkes önerisi, aynı zamanda ülkedeki sorunların yalnızca Libyalılar arasındaki diyalog yoluyla çözülmesini içeriyordu.ERDOĞAN: HAK ETTİĞİ DERSİ VERİRİZ!
Başkan Erdoğan, bugün AK Parti Grup Toplantısı'nda "Önümüzdeki günlerde darbeci Hafter ile ülkenin meşru yönetimi arasında yapılacak tercihleri dikkatle takip edeceğiz. Ülkenin meşru yönetimine ve Libya'daki kardeşlerimize saldırılarını sürdürmesi halinde, darbeci Hafter'e hak ettiği dersi vermekten de asla geri durmayacağız." demişti.

kalan karakter 1000

ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

sadece hafter ' e değil. Bae ve Mısır 'a da gerekli dersleri vermeliyiz. madem başlayacağız durmak yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.01.2020 16:43
kim kim

bir uzmana göre ISRAILIN parmagi var diyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.01.2020 15:57
Dulqarnein Dulqarnein

tüm muhataplara sunu anlatin: "Eger Türkiye libiyada istedigini saglamasina engel olurlarsa HEPSI Cin den cok cekerler, güclü ve bagimsiz Türkiye demek ve dunya düzeninde denge icin CAYDIRICI garanti demekdir"...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.01.2020 15:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.