Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2020 14:12
  • Son Güncelleme: 14.01.2020 17:11

Son dakika: Başbakanı Sarrac 'daki görüşme sonrası 'a geldi

Son dakika haberine göre Başbakanı Es-Sarrac dönüşü 'da mola verdi. Libya'da imzalanması için Rusya'da Hafter ile bir araya gelen Sarrac, yaşanan krizin ardından İstanbul'a döndü. Sarrac, ABD Ankara Büyükelçisi Satterfield ile görüştü.

Libya Başbakanı Sarrac İstanbul'da

'da bir anlaşması imzalanması için General Hafter ile 'da bir araya gelen Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz Es-Sarrac, yaşanan krizin ardından 'da mola verdi.Libya UMH Başbakanı Fayiz Es-Sarrac, Pazar günü İstanbul'a gelerek Cumhurbaşkanı ile görüşmüş, ardından ateşkes anlaşması imzalanması için Moskova'ya gitmişti. Moskova'da gerçekleşen görüşmede Sarrac ateşkes anlaşmasını imzalamış ancak süre isteyen Hafter, anlaşmaya imza atmadan ülkeden ayrılmıştı.Yaşanan kriz sonrası Libya Başbakanı Fayiz Es-Sarrac, İstanbul'a geldi. Sarrac'ın İstanbul'a geliş nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, otelde bazı görüşmelerde bulunacağı öğrenildi.

ABD BÜYÜKELÇİSİ SATTERFIELD İLE GÖRÜŞTÜ
UMH Başbakanı Sarrac, İstanbul'da bir otelde ABD Ankara Büyükelçisi Satterfield ile görüştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.