Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 18.10.2019 10:57
  • Son Güncelleme: 18.10.2019 11:02

ABD’nin Jeffrey ağzındaki baklayı çıkardı: Uzlaşmasaydık Türkler tüm bölgeyi alacaktı

’da yapılan görüşmelerin ardından ’e hareket eden ABD'nin James Jeffrey, uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Jeffrey, “Türk su çok kısa bir süre içinde çok fazla bölge ele geçirdi. Uzlaşmasaydık, bölgeyi ele geçirmeye devam etmeyeceklerinden şüphemiz yoktu” dedi.

ABD ağzındaki baklayı çıkardı: Uzlaşmasaydık...

'nin başlattığı 'yla terör örgütü 'ye ardı ardına darbeler indirmesi üzerine geniş bir heyetle 'ya gelen ABD'nin James Jeffrey, yolunda açıklamalarda bulundu. Jeffrey başlıca şu ifadeleri kullandı:

Bir çözüm bulmaya çalışmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile doğrudan ve personeli, dışişleri, savunma bakanı, ulusal güvenlik danışmanı ve maliye bakanı ile kapsamlı görüşmeler yaptık.

SURİYE'NİN KUZEYİNDE TUTUNMALARI MÜMKÜN DEĞİLDİ
PYD'nin bu bölgelerde kalabilmelerini istediğine şüphe yok. Bu alanlara tutunma konusunda hiçbir askeri kabiliyetleri bulunmadıkların değerlendirdik.

UZLAŞMASAYDIK TÜRKLER TÜM BÖLGEYİ ALACAKTI
Türk su çok kısa bir süre içinde çok fazla bölge ele geçirdi. alamazsak, bölgeyi ele geçirmeye devam etmeyeceklerinden şüphemiz yoktu. Yapmaya çalıştığımız şey bu.

ATEŞKES DEĞİL 5 GÜNLÜK DURAKLAMA
Bu 13 maddelik belgede gördüğünüz gibi, ateşkes var. Belgede ateşkes denmiyor. Türklerin, kontrol ettikleri alanlarda, 5 günlük bir süre boyunca kendilerini savunma ve askeri müdahalelerde bulunmalarını ve ilerlemelerini durduracakları 'duraklama' denilebilir.

GÜVENLİ BÖLGENİN SINIRLARI 30 KM
Burada den bahsediyoruz. Güvenli bölgenin Fırat'tan Irak sınırına kadar sürdüğü güvenli bir bölgeden söz ediyorlar. 'nin bir kısmından çekilmesiyle birlikte oluşacak 30 kilometrelik derinlikte hat burası.

TÜRKİYE'NİN KONTROLÜ ALTINDA OLACAK
İçinde bulunduğumuz durum durum, Türklerin kuzeydoğunun orta kesimindeki 30 kilometreye kadar diğer güçleri ittiği bir pozisyon. Türkiye tarafından kontrol edilen 'güvenli bölge' olarak tanımlayın.

PYD'NİN ÇEKİLMESİYLE OPERASYON DURACAK
Temel olarak, bu duraksama Türkiye operasyonlarında beş gün boyunca sürecek. Bu beş günün sonunda, eğer PYD çekildiyse, Türkler kuzeydoğu Suriye'deki tüm operasyonları durduracak.

MÜNBİÇ'İ RUSLARLA GÖRÜŞÜYORLAR
Şimdi Türkler, kuzeydoğudaki diğer bölgelerde ve Fırat'ın batısındaki 'te Ruslarla ve Suriyelilerle kendi görüşmelerini sürdürüyorlar.

DEVRİYELERLE VE YAPTIĞIMIZ DİĞER ŞEYLERLE ONLARI TATMİN ETMEDİ
Türk Hükümeti'nin Suriye'nin kuzeyine 2018 Kasım'ından bu yana yaptıkları tek taraflı müdahalede bulunma tehdidiydi. Devriyelerle ve yaptığımız diğer şeylerle onları tatmin etmedi. Bir güvenlik düzenlemesi bulmaya çalıştık.

kalan karakter 1000

TEVFİK TEVFİK

EVET BİZ OSMANLI TORUNLARI ,ÖLÜMÜNE SAVAŞIRIZ ,AMA İÇİMİZDEKİ HAİNLER OLMASA ,ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ .ALLAH IN ESAS ORDUSU BİZİZ .EFENDİMİZ SAV. BİLE BİZ ÇANAKKALEDE SAVAŞIRKEN KABRİNİ TERKEDİP BİZE DUA ETMİŞTİR .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.10.2019 11:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.