Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 28.08.2019 10:51
  • Son Güncelleme: 28.08.2019 11:09

: Putin’in ’yle yakınlaşmasından korkmalı

'da ziyareti gerçekleştiren Başkan Erdoğan ile Putin'in samimi tavırları, medyasında endişeye neden oldu. Görüşmeyi “ABD, Putin’in ’yle yakınlaşmasından korkmalı” başlığıyla duyuran , haberinde Türkiye’nin Washington’la arasındaki gerilim nedeniyle Rusya ile ilişkilerini kuvvetlendirdiğinden de dem vurdu.

ABD Putin’in Türkiye’yle yakınlaşmasından korkmalı

, dün 'nın başkentinde düzenlenen MAKS–2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay ı'nın açılış törenine katıldı.

Açılış töreni öncesinde Rusya Devlet Başkanı tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Putin'le birlikte fuar alanındaki sergilenen 5. nesil Rus savaş uçağı SU-57'yi inceledi.

İKİLİNİN KAHKAHALARI ABD'Yİ RAHATSIZ ETTİ
Tören sırasında Erdoğan ve Putin'in samimi tavır ve sohbetleri ise, yabancı medyanın da yakın takibindeydi.

İki liderin kahkahaları, medyasında geniş yer buldu. ABD merkezli , Erdoğan ve Putin'in yakınlaşmasını "tehlikeli" olarak yorumladı.

Putin'in, yeni bir askeri anlaşma için 'yle görüştüğünün söyleyen CNN, iki ülkenin böyle bir anlaşma yapmasının ABD için endişe verici olacağını söyledi.

AMERİKA ENDİŞELİ
Görüşmeyi "ABD, Putin'in Türkiye'yle yakınlaşmasından korkmalı" başlığıyla duyuran CNN, haberinde Türkiye'nin Washington'la arasındaki gerilim nedeniyle Rusya ile ilişkilerini kuvvetlendirdiğinden de dem vurdu.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması, Amerika'da büyük bir rahatsızlığa neden olurken Türkiye, gelen tüm tehditlere rağmen teslimat sürecini başlatmıştı. Bunun sonucunda ABD, Türkiye'yi F-35 programından çıkardığını duyurdu.

kalan karakter 1000

mustafa. mustafa.

güya müttefikiz ,biz salağız ya ,çevrilen oyunu görmüyoruz ..ulan sığır çobanı bunu 10 yaşındaki çocuk bile anlıyor ..bunlar hala bizi yutuyor zannediyor..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.08.2019 15:46
vatandaş vatandaş

abd türkiye rusya yakınlaşmasından neden korksun ki.türkiye ile abd müttefik değilmi.müttefikler birbirlerinden korkarmı.yoksa siz türkiye ile değilde pkk pyd ilemi müttefiksiniz.o zaman korkmakta haklılar.şayet müttefikseniz müttefik gibi davranında türkiyede ona göre hareket etsiz.siz kaypaklık ettiğiniz müddetçe türkiyede kendi çıkarları doğrultusunda hareket edecektir.siz türkiye ile ne kadar müttefik iseniz TÜRKİYEDE ABD İLE O KADAR MÜTTEFİK OLACAKTIR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.08.2019 13:19
tevfik. tevfik.

türkiye sizin köpeğinizmi eyy abd*?gel dedinmi gelicek , git dedinmi gidecek ,,o eskiden basiretsiz hükümetlerin getirisi idi bize ,,o günler geride kaldı ,ne kadar debelensende ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.08.2019 11:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.