Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 28.08.2019 10:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.08.2019 11:09
ABONE OL

: Putin’in ’yle yakınlaşmasından korkmalı

'da ziyareti gerçekleştiren Başkan Erdoğan ile Putin'in samimi tavırları, medyasında endişeye neden oldu. Görüşmeyi “ABD, Putin’in ’yle yakınlaşmasından korkmalı” başlığıyla duyuran , haberinde Türkiye’nin Washington’la arasındaki gerilim nedeniyle Rusya ile ilişkilerini kuvvetlendirdiğinden de dem vurdu.

ABD Putin’in Türkiye’yle yakınlaşmasından korkmalı

, dün 'nın başkentinde düzenlenen MAKS–2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay ı'nın açılış törenine katıldı.

Açılış töreni öncesinde Rusya Devlet Başkanı tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Putin'le birlikte fuar alanındaki sergilenen 5. nesil Rus savaş uçağı SU-57'yi inceledi.

İKİLİNİN KAHKAHALARI ABD'Yİ RAHATSIZ ETTİ
Tören sırasında Erdoğan ve Putin'in samimi tavır ve sohbetleri ise, yabancı medyanın da yakın takibindeydi.

İki liderin kahkahaları, medyasında geniş yer buldu. ABD merkezli , Erdoğan ve Putin'in yakınlaşmasını "tehlikeli" olarak yorumladı.

Putin'in, yeni bir askeri anlaşma için 'yle görüştüğünün söyleyen CNN, iki ülkenin böyle bir anlaşma yapmasının ABD için endişe verici olacağını söyledi.

AMERİKA ENDİŞELİ
Görüşmeyi "ABD, Putin'in Türkiye'yle yakınlaşmasından korkmalı" başlığıyla duyuran CNN, haberinde Türkiye'nin Washington'la arasındaki gerilim nedeniyle Rusya ile ilişkilerini kuvvetlendirdiğinden de dem vurdu.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması, Amerika'da büyük bir rahatsızlığa neden olurken Türkiye, gelen tüm tehditlere rağmen teslimat sürecini başlatmıştı. Bunun sonucunda ABD, Türkiye'yi F-35 programından çıkardığını duyurdu.