Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 30.04.2019 22:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.04.2019 23:07
ABONE OL

'dan 'u hatırlatan görüntüler

hükümeti, muhalefetle bağlantılı bir grup askerin girişimi başlattığını ve girişimin bastırılmaya çalışıldığını açıklamıştı. 'da saatler ilerledikçe, Türk milletinin tarihe geçen direnişiyle engellenen darbe girişimini hatırlatan görüntüler dikkatlerden kaçmadı.

Venezuela'dan 15 Temmuz'u hatırlatan görüntüler

hükümeti, muhalefetle bağlantılı bir grup askerin girişimi başlattığını ve girişimin bastırılmaya çalışıldığını açıkladı.

'DARBEDEN HABERİMİZ YOKTU'
Sıcak gelişmelerin yaşandığı 'da, darbe için başkent sokaklarında olan ABD destekli askerler bir bir yakalanırken, yakalanan darbeci askerlerden bazıları 'Olağandışı büyük bir durum yaşanacağını söyleyerek havaalanına çağrıldık. Ne olduğu hakkında bilgimiz yoktu'' ifadelerini kullandı.

HALKIN ÜZERİNE ZIRHLI ARAÇ SÜRDÜLER
Darbeci askerlerin Maduro'nun çağrısıyla kalkışmaya karşı direnişe geçen Venezuela halkının üzerine zırhlı araçlar sürdüğü görüntülere yansıdı.

Son gelen bilgilere göre; darbe girşimi sırasında 4 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı.

SAVUNMA BAKANINDAN AÇIKLAMA!
Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, yaptığı basın açıklamasında, "Darbeye katılan askerler kandırıldı. Küçük bir grubun silah ve askeri araç çalarak başlattığı bir darbe" dedi.

HALK DARBEYE KARŞI SOKAKALRA İNDİ

"DARBEYE KATILAN ASKERLERİN YÜZDE 80'İ KANDIRILMIŞTIR"
Yerel medya, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez'in basın açıklamasında, "Silahlı küçük askeri bir grubun darbe teşebbüsünü kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Darbeye katılan askerlerin yüzde 80'i kandırılmıştır. ileri gelen komutanları demokrasiye sadıktır" dediği belirtilirken; tüm komutanların askeri üslerinde oldukları ve Başkan 'nun emrinin altında oldukları belirtildi.