Bugünkü
Takvim
  • Yazı Dizisi
  • 28.01.2011

Eşimden dayak bile yedim

Eşimden dayak bile yedim
* Ablacığım, kocamdan nefret ediyorum. Hamile olmasam, kaçıp gideceğim.. Evlendiğim günden beri, bir sürü dengesizliğine katlandım. Dizilerde beğendiğim erkek artistler yüzünden dayaklar bile yedim.. Şimdi de kendisinin doğaüstü güçlerinin olduğunu söylüyor. Karnımdaki bebeğin babasını sorup duruyor! ÇARESİZ

CEVAP

SENİ çok iyi anlıyorum ama şu süreçte yine senin sağlam durup, sabretmen gerekli. Ben eşinin ruhsal bir tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. En azından onun bu sorununu ailesinden biriyle paylaşıp onlardan da yardım isteyebilirsin! Umarım en kısa zamanda ruhsal sağlığına kavuşur.

BABASIZ BÜYÜTTÜM
* 20 yaşında bir kızım var. Onu babasız büyüttüm. Benim de çok hatalarım oldu ve kızıma örnek bir yaşantım olmadı biliyorum. Kızım, şimdi evli bir adamın yuvasını yıkmak üzere. Onunla iletişim kuramıyorum. Gerçekleri duymak istemediğini söylüyor ve 'Seviyorum' diyor. Çok korkuyorum, hem yanlış yapmasından, hem yalnız kalmaktan! GÖZYAŞI

CEVAP
ÜZÜLMEYİN! Geçmişte yaptığınız hataları da bir kenara bırakın artık! Zaten bu yüzden kızınız size tepkili ve ne deseniz, yanlış anlıyor... Siz de başka bir yol deneyin. Mesela, sevdiği, sözünü dinlediği başka arkadaşını araya koyun, belki onu dinler! Eğer hala ısrar ediyorsa da, hatalarını yaşayarak öğrenecek.

KÖRELDİM!
* ZAMANINDA çok büyük aşklar da yaşadım, acılar da! Tek üzüldüğüm, bunların beni çok değiştirmiş olması. Artık, duygularım köreldi. Hiçbir ilişkiye aşka kalbimi açamıyorum. Yaşadıklarım sadece bedensel mutluluk! Hayattan asıl beklediğim değerlerin hepsi yalanmış! Erkeklerle de mutlu değilim, yalnızken de! ÇİĞDEM

CEVAP
MUTLU olmak için önce hayattan ne istediğini tam olarak bilmen gerek! Sen hala bu karmaşayı yaşıyorsun! Bu yüzden hiç üzülme! Mantıklı düşünmek de çok güzel bir özellik. Bundan niye yakınıyorsun ki? Dilerim bundan sonra mutluluğu yakalarsın!


Jale UZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.