Bugünkü
Takvim
  • 11 Ekim 2015, Pazar

Konya'da Çek bir puan

Gerçekten yıllarca Çekler'i böyle deplasmanda perişan etmemiştik. Oynadığımız futbol yapılan mücadele dört dörtlüktü. Düşünüyorum da son Hollanda ve Çek Cumhuriyeti karşısında oynadığımız futbolu daha önce oynamış olsaydık bugün biz bu gruptan direkt çıkardık. Türk Ulusu olarak dün Başkent'te yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü yaşadık. Yani bu galibiyeti doya doya yaşayamadık. Arda tam bir usta. Oynadığı zaman attığı toplarla adeta takımını şaha kaldırıyor. Hakan Çalhanoğlu'na attırdığı ikinci gol ise tam bir usta işiydi. Aferin Serdar Aziz. Dün sadece defansta başarılı olmadı. Hücuma da giderek penaltıyı yaptırdı. Hem de kırılma anına imzasını attı. Hakan Çalhanoğlu gerçekten Avrupalı gibi önsezisi kuvvetli, şutları ise bazuka gibi. Herhalde o Çekler o ikinci golü unutmayacaktır. Ben burada Fatih Terim'i kutlamak isterim.

HER ŞEY ALINACAK 1 PUANA KALDI
Çünkü Volkan Şen'i öyle bir zamanda aldı ki tam Çekler'in hücuma gideceği anda Volkan'ın inanılmaz deparları Çekler'i bitirmeye yetti. Ah ah bir de o golü atabilseydi. Türkiye yıllar sonra Çekler'e karşı bir tarih yazacaktı.Bir de Hakan Balta'ya teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz mücadelede etti. Ve bütün defans kademelerinde Serdar Aziz ile müthiş bir ikili oluşturdu. Herşey Konya'da alınacak bir puana bağlı. Eğer Hollanda ve Çek karşısında oynanan futbolun aynısını oynayalım o lider İzlanda'ya da fark atarız.

MAÇIN EN İYİSİ SERDAR AZİZ
Savunmada çok iyiydi. Penaltıyı da o yaptırdı

MAÇIN EN KÖTÜSÜ ÇEK TAKIMI
Takım olarak kötülerdi. Bizim için mahsuru yoktu

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya