Bugünkü
Takvim
  • 12 Mayıs 2012, Cumartesi

Aferin Olcan'a

Süper Final'in son maçında iki takım da ilk yarı boyunca kapasitelerinin üzerine çıkmadılar. İki takım da defansif olarak karşılarında oynayan forvet oyuncularına karşı müthiş mücadele içinde oldular. Orta saha oyuncuları ve forvet oyuncuları gereken baskıyı bir türlü sergileyemediler. Burak Yılmaz'ın kırmızı kart görmesinden sonra 10 kişi kalan Trabzonspor, daha derli toplu oynamaya başladı. Beşiktaş'ın ataklarına siper olan Trabzonspor defansı, Holosko'nun golünden sonra da oyunun 90 dakika olduğunu unutmadan olağanüstü bir savaş verdiler.

TOLGA DA İYİ OYNADI
Duran topta Olcan'ın Trabzonspor'a kazandırdığı gol ve üçüncülük, bir takımın oyun içinde nasıl kalınır, nasıl savaşılır, nasıl mücadele ediliri göstermesi de Trabzonspor adına müthiş bir olaydı. Beşiktaş ataklarında müthiş kurtarışlar yapan Tolga, ikinci yarıda orta saha ve defansta oyuna girenler oyuna katkı sağladılar. Dolayısıyla Trabzonspor 1 puanın yeterli olduğu maçta ikinci yarıdaki oyunuyla hem üçüncülüğe hem de Avrupa'ya gitmeye hak kazandı. Son söz olarak da Burak Yılmaz ile ilgili... Bu kadar gol atmış başarılı bir oyuncunun arkadaşlarını sahada 10 kişi bırakmaya hakkı yoktur. Zirvede durmak gerçekten kolay olmadığını Burak Yılmaz sevenlerine göstermiş oldu.

* * *
Maçın en iyisi
Zorlu maçta 45 dakika 10 kişi oynayan Trabzonspor takımı alkışı haketti.

* * *
Maçın en kötüsü
Burak Yılmaz böylesine kritik bir maçta takımını yalnız bırakmamalıydı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya