Bugünkü
Takvim

Bomba...

Türkiye, Amerika'nın bir kanadıyla Avrupa arasında yaşanan amansız savaşın merkezi oldu! İki güç de bölgeyi birbirine bırakmak niyetinde değil.
İki taraf da partner olarak kendilerine destek arayışında!
Avrupa, İran'ı sahneye sürmeye çalışırken, Amerika'nın bir kanadı ise rakiplerini alt etmenin yolunun Ankara'yı yanına almaktan geçtiğini düşünüyor! Neo-Con, Londra, Avrupa hattı bu nedenle tarihi ve derin ilişkileri bulunan Ankara'yı kaybetmek istemiyor!
Önceki gün Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlama da bunun sonucu!
Peki ne oldu?
Kim patlattı?
Nasıl yaptı?
Emri kim verdi?
Amaç neydi?
Bunun gibi onlarca cevap bekleyen soru var.
Cevabı bulabilmek için biraz geriye seyahat etmek şart! Suriye'de işler karıştığından beri çok sayıda bomba ve füze sınırı geçip topraklarımıza düştü! İnsanlarımız hedef oldu. Akdeniz'de keşif uçuşu yapan bir savaş uçağımız düşürüldü. İki pilotumuz şehit oldu.
Birileri, bununla da yetinmeyip Cilvegözü sınır kapısını havaya uçurdu.
Bütün işaretler Esad'ı gösterdi!
Haklılık payı olmasına rağmen unutulmamalı ki bölgede hiçbir ülke tek başına Türkiye'ye operasyon yapamaz! Ankara'yı karşısına alamaz! Bunun bedeli çok ağır olur! Özellikle Türk istihbaratı Şam sokaklarında uçan kuştan haberdarken!
Reyhanlı'da patlayan bombalar tıpkı daha önceki tahrikler gibi Türkiye'yi Suriye'nin içine çekmek için düzenlendi. Osmanlı, yardım ve insanlık götürdüğü için asırlarca bölgede kalabildi.
Ankara da aynı yolu benimsedi.
Önce kendi vatandaşları olan Kürtler'e karşı yeni bir pencere açtı.
Bu açılım bölgedeki milyonlarca Kürt'ün bakışlarını buraya çevirmesi anlamına geliyordu!
Ardından uzun süre İslam'a mesafeli duran anlayış ortadan kaldırıldı! Bu da Türkiye ile kucaklaşmak üzere sırada bekleyen diğer halklar için önemliydi! İşte bunu gören Neo-Con ve Avrupa kanadı Türkiye'yi durdurmak zorundaydı! Bunu da "Ankara zannettiğiniz gibi sizin dostunuz değil. Bilakis işgal için zemin arayan bir ülke" imajı yaratarak yapabilirdi!
Bunun da yolu Türk askerinin Suriye'ye girmesinden geçiyordu!
Çünkü asker yürüdüğü zaman kurunun yanında yaş da yanardı!
Kimin zarar göreceği belli olmazdı!
Hesapları buydu!
Ulusal onuru ve prestiji zedeleyip kışkırtıyorlardı...
Neden Reyhanlı?
Çünkü burası Arap, Türk ve Kürtler'den oluşan Sünni vatandaşların yaşadığı bir yerdi.
Avrupa, Esad üzerinden Ankara'ya "Sen Suriye'deki Sünnileri korumayı bırak! Kendi ülkendekilere bile sahip çıkamıyorsun!" diyordu!
Avrupa, PKK gibi yasa dışı bütün sol örgütlerin hamisiydi!
En son Ankara'da ABD Büyükelçiliği'ne yapılan canlı bomba saldırısında bilinmeyen çok önemli bir gerçek vardı! Canlı bomba kapıya gelip kendini patlatırken DHKP-C'nin bir ve iki No'lu isimlerinin bu saldırıdan haberi bile yoktu! Saldırı "flaş" olarak televizyonlardan verilince onlar da şaşırdı! Nasıl ASALA bittiğinde PKK baş gösterdiyse şimdi de DHKP-C üzerinden operasyon için düğmeye basıldı.
Şimdiki saldırılar hem içeride hem bölgede Sünni-Şii çatışmasını körükleyecek dozda olacak! İstanbul'un göbeğinde Alevi yurttaşlarımızın evlerine "ÖLÜM" yazılmasının başka hiçbir anlamı yok!
Önce Ermeniler, sonra Kürtler şimdi de Aleviler üzerinden saldırı gelecek! Cumhuriyet'in açık bıraktığı bütün kusurlu alanlar bu adamlar tarafından KAŞINIYOR!
YARA bizimdi ancak parmak onların! Bu yüzden kaşındıkça kan aktı!
Adamlar hiçbir zaman TEK SONUÇLU hamle yapmadılar!
300 kilo bombayı Reyhanlı'da patlatarak "MİT'e ve Hakan Fidan'a güvenmekle hata ediyorsunuz!" dediler.
Yerli halkı, Suriyeli mültecilerin kamplarına yönlendirerek kaosu sınır boyuna yaymaya çalıştılar!
Erdoğan'a "Obama ile aynı çizgide durup bölgeyi parselleme" mesajı verdiler!
Evlere Türk Bayrağı astırarak "Devlet zorda!" imajını yarattılar!
Dediğim gibi operasyondan birçok sonuç elde etmeye çalıştılar!
Ankara bütün samimiyetiyle her kesimi kucaklayıp yoluna devam etmeli! Türkiye, tahmin edilmeyecek kadar büyük bir saldırı ile karşı karşıya! Karşımızda Esad yok! Düşen Fantom'dan sonra nasıl Şam'daki ULUSAL GÜVENLİK MERKEZİ havaya uçtuysa, yine bir yerler havaya uçar! Ama bu çözüm değil.
Denizaltında yaşayan Esad'ın yapacağı işler değil bunlar!
Şimdi AKIL ZAMANI! Türk askeri 15 dakikada Şam'a gider!
Bizden istenen de bu! AKILLI OLUP Şam'ın ayağımıza kapanmasını beklemeliyiz!
Yoksa Suriye bize gelir, Ortadoğu gider!

NOT: Reyhanlı'da meydana gelen patlamadan sonra bölge tamamen harabeye döndü!
1 Mayıs'ta Taksim'in yasaklanma gerekçesi olarak "Meydanda toplanan binlerce kişinin altına tahrip gücü çok yüksek bombalar konulsaydı ve bir facia yaşansaydı bunun hesabını kim verebilirdi?" diye sormuştum!
Dün Reyhanlı'dan gelen fotoğraflara bakınca, devletin Taksim'i boşuna yasaklamadığını bir kez daha gördüm!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya