Bugünkü
Takvim

Utanmaz arlanmazlar

GRETA Thumberg... 16 yaşında...
O bir İsveçli iklim aktivisti...
Dünya onu, Trump'a BM kürsüsünde konuşurken öfkeyle bakan gözleriyle tanıdı. Bir el onu alıp BM kapısından içeri sokmuştu. Greta'yı sırtında taşıyanlar, bununla da yetinmedi. Onu alıp bir de konuşma yapmak üzere BM kürsüsüne çıkardılar. Dünya liderlerine çaktı. Aralarında Türkiye'nin bulunduğu 5 ülkeyi dünya iklimine zarar vermekle suçladı. THY dünyanın dört bir yanına uçuyor ya, oradan geliyorlar. Bizim 3 tane uçağımız Amerika'ya giderken buzulları eritiyormuş. ABD'ye giden 180 ülkenin uçaklarına bakan yok. Vay be idi durumlar. Alkışladılar kızı. Batı medyası manşetlerine taşıdı. Ancak Trump fırladı ortaya. "Ne işi var bu soytarının BM kürsüsünde. Onu kimler taşıyor buralara" diye tepki gösterdi.
Evet kızın allı ballı sözleri iyi hoşdu ama hakikaten onu gazlayanlar kimlerdi?
Sponsorları ve ardındaki güç belli oldu.
Rockfeller'in petrol şirketi Exxon Mobil, Soros'un darbeci Açık Toplum Vakfı, Shell Vakfı, BP ve Goldman Sachs...
Cebine para koydukları kızı ülke ülke gezdirip dünyada iklim kahramanı ve idolü haline getirenler yeryüzünde iklim bırakmayanlar çıktı iyi mi? Onun için aptal olmayın diyoruz. Görünene değil ardında gizlenene bakmalı diye yıllardır burada feryat ediyoruz. Mesela Irak'ı günlerdir karıştırdılar. Sokaklara "Yolsuzluk var" diye insanları taşıdılar.
Ölü sayısı 100'ü aştı. Olaylar hala devam ediyor. "Vay be insanlar hak arıyor" diye bakıyorsunuz. Ancak kaos ve çatışmalar başlamadan birkaç gün önce ilginç bir toplantı vardı. Irak Başbakanı Abdülmehdi 24 Eylül'de Pekin'de Çin'in Başbakanı Li Kıçiang ile buluştu. Ve birlikte 8 dev anlaşmaya imza attılar.
Irak petrolleri de bu anlaşma kapsamı içindeydi. Çin, Irak Başbakanı'nın karşısına 10 Bakan ile çıktı. Taraflar "10 yıl içinde ticaret hacmini 500 MİLYAR DOLARA çıkarma kararı" aldı. Şöyle bir düşünün... Biz Çin'den füze almaya kalktık, ertesi gün Komutan ABD hizmetçisi PKK'ya talimat verdi.
Kandil de HDP eşbaşkanına... O da insanları sokaklara çağırdı. Bir anda çağrı alarak sokaklara fırlayan HDP'liler 50 kişiyi öldürdü. Bir füze için bunu organize eden, Çin ile 500 MİLYAR DOLARLIK anlaşma imzalayana neler yapmazdı. Pekin'e Ticari-Savaş ilan eden Washington, Çin'in enerji deposu diye İran'ı parçalamaya çalışırken şimdi de Irak çıkmıştı. Çin'in arka bahçesi olma hamlesi yapan Bağdat hükümeti nasıl unuturdu? Irak, Amerikan işgalindeki bir uydu değil miydi? Sen kimsindi? Çin'le yılda 500 Milyar dolarlık iş yapmaya kalkacak, petrolleri çekik gözlülere peşkeş çekecek adam daha anasından doğmamıştı.
Ülkenin gerçek sahipleri işgalciler ertesi gün Irak'ı karıştırdılar. Ölenler "Vatan-Millet" aşkına sokaklara fırlayarak aslında CIA aşkına ceset torbasına giren zavallılardı. Bu işler hep böyleydi. Dünya akbabalara çalışan aptallarla doluydu.
Hong Kong'da "Suçluları Çin'e iade" diye bir yasa çıkınca bir el bunu bahane edip yüzbinlerce insanı sokaklara döktü.
Çatışmalar aylardır devam ediyor. Yasa geri çekildi. Ancak sokaktakiler "Bu yetmez" diyerek başka bahane ve isteklerle eyleme devam ediyor. Tıpkı bizim Geziciler gibi... Çin'i ve etrafını terörize eden CIA böyle istiyor. "Ölün, karıştırın" diyor. Tıpkı bizdeki Geziciler gibi tepe tepe kullanıyor önüne geleni.
Şimdi gözler Akdeniz'deki Doğalgaz yataklarında... Washington gidiyor Rumlarla, Yunanistan ile anlaşmalar yapıyor. ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Kıbrıs Rum kesimine gidiyor.
Ertesi gün Rum Bakan çıkıp "Türk gemilerini tutuklarız, vururuz" diye açıklama yapıyor. Gazı almış adam ne yapsın? Bizi de Yunanistan ile Rumlarla kırdırmak isteyen gazcılar var. Ve içimizden de vurmak için çok çalışıyorlar. Kaçak FETÖ'cü yurtdışından "Bahçeli'siz bir dünya" diye twit atıyor. Amerikan elçisi bu twiti çok beğenerek yayıyor. Adamlarda utanma arlanma yok. Artık açıktan oynuyorlar, hedef gösteriyorlar. Durmuyorlar. Belli ki yine gelecekler. Ama kendileri değil...
İçimizdeki aptallarla!...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

Ali Haydar Ali Haydar

Sayın Devlet Bahçeliden büyük taş düşsun hepsinin kafasına

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.10.2019 13:01
Türk Türk

Bonzai içmiş gibiler bütün gerçeklere kapalı gözleri. Birde şunu anlatıyor dışarda olan fetoculer Tayyip Erdoğan bunlara kafayı takmış bitirmek için 1000 kadar fedai bir grup oluşturmuş bu masum işi sadece hizmet olan zavallı kendi halindeki bu şerefsiz hainlere kumpas kurmuş . Bu yalanı gittikleri her yerde anlatiyorlarmis yetkililerin bilgisine. Sordum bende Türkiye demokratik bir ülke iktidar için sadece partiler yarışabilir siz parti olmadiginiza göre neden iktidara savaş açtınız deyince hiçbir cevapları yok put gibi donup kalıyor lar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır5
cevapla 08.10.2019 07:38
N.okutan N.okutan

İçimizdeki aptallara anlatamıyoruz nasıl bir beyin varsa artık

Aynı Görüşte misiniz?
evet80
hayır2
cevapla 07.10.2019 22:01
Efo Efo

Olaylari cok sade ve her okuyanin anlayacagi bir sekilde analiz etmissiniz Tesekürler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet81
hayır4
cevapla 07.10.2019 20:31
Korkusuz Korkusuz

Dusmanlarin hilesi tukenmez.dik duralim uyanalim uyandiralim

Aynı Görüşte misiniz?
evet62
hayır2
cevapla 07.10.2019 13:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya