Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 28.09.2020 14:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2020 16:02
ABONE OL

Bahçelievler'de Suriyeli Muhammed Selmo’yu yedi metreden aşağı atan iki kişi yakalandı, iki kişi aranıyor

Son dakika haberi... İstanbul Bahçelievler’de meydana gelen ve bir anda gündeme oturan gasp olayıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin Suriyeli Muhammed Selmo’yu 7 metreden aşağı atan iki kişi olduğu öğrenildi. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gasp Büro Amirliği Ekiplerince gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Bahçelievler'de 4 kişi araba alım satımı bahanesiyle yanına gittikleri Suriyeli Muhammed Selmo'yu önce araca bindirip bir dere kenarına getirmiş orada da darp edip parasını gasp etmişlerdi.Ardından 7 metrelik duvardan aşağı atılan Selmo polis ekiplerinin sayesinde hayatta kaldı. Yaklaşık 2 ay önce yaşanan olayla ilgili yeni ortaya çıkan görüntüler sosyal medya da büyük tepki topladı.Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri daha önce gözaltına alınan ve serbest bırakılanlardan Görkem B. (20) gözaltına alındı ve tutuklandı. İkinci şüpheli ise Gasp Büro Amirliği ekiplerince Silivri'de yakalandı. Şüpheli Serkan K. (20) adliyeye sevk edildi. Diğer şüphelileri yakalama çalışmaları devam ediyor.GÖRÜNTÜLER İNFİAL YARATMIŞTI
Bahçelievler'de 2 ay önce yaşanan olayda 4 kişi otomobil alım satımı bahanesiyle Suriyeli Muhammed Selmo'yu alıkoydu. Önce silah zoruyla para istediler, sonra darp ettiler. Gasp olayına karışan şüpheliler gözaltına alınırken işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı. Sosyal medyada çok tepki alan görüntülerde dört gaspçının bir kişiyi uzun süre dövüp 7 metre yükseklikten dereye attıkları saniye saniye tespit edildi. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından şüphelilerle ilgili yeniden yakalama kararı çıkarıldı.
2 KİŞİ GÖZALTINDAN
Kararın ardından çalışma başlatan Behçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün şüphelilerden Görkem B.'yi gözaltına aldı. Daha önceden 5 suç kaydı olan şüpheli Görkem B. işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Çalışmalara devam eden Gasp Büro Amirliği ekipleri diğer şüphelilerden Serkan K'nin Silivri'de bir adreste olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan Serkan K'nın 14 adet suç kaydının olduğu öğrenildi. Şüpheli adliyeye sevk edildi.