Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 01.07.2020 10:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.07.2020 12:06
ABONE OL

Son dakika: İkranur Tirsi'nin ilk otopsi sonucu açıklandı

Son dakika haberleri... 7 yaşındaki İkranur Tirsi ’un Bulancak ilçesinde 4 gün önce kaybolmuştu. 68 saatin ardından cansız bedenine ulaşılan minik İkranur'un cinayet kurbanı olup olmadığını büyük merak konusu olmuştu. Evine 7 km'lik bir uzaklıktaki derede cansız bedenine ulaşılan İkranur'un ilk otopsi raporu çıktı. İkranur Tirsi’nin ilk otopsi raporuna göre derede boğularak öldüğü belirlendi. Küçük kızın boğulduğu deredeki su seviyesinin çok düşük olması, üzerindeki elbiselerinde derede sürüklenme ibaresinin olmaması minik kızın derede birileri tarafından boğulduğu şüphesi uyandırıyor.

İlçenin İcilli köyünde 5 gün önce sığır otlatmakta olan amcasının yanına gitmek için arkadaşlarından ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan İkranur Tirsi'nin (7) cansız bedenine dün saat 14.00 sıralarında evinden 7 km uzaklıkta Adaköy Deresi kenarında bulundu.

Olay yerinde yapılan ilk incelemede küçük kızın üzerindeki elbiselerde hiçbir yıpranma ve yırtık tespit edilemezken, kulağındaki küpe ve ayakkabılarının dahi üzerinde olduğu belirlendi.

İkranur Tirsi'nin cenazesi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, yapılan ilk otopsisinde minik kızın ölümünde travmatik hiçbir bulguya rastlanılamazken, ciğerlerinde su dolması sonucu yani boğularak öldüğü belirlendi.

Güvenlik güçleri, Tirsi'nin cesedinin çürümeye evrilmesinden dolayı kaybolduğu günden itibaren öldüğü, küçük kızın boğulduğu deredeki su seviyesinin çok düşük olması, üzerindeki elbiselerinde derede sürüklenme ibaresinin olmaması nedeniyle minik kızın derede birileri tarafından boğulduğu şüphesi üzerinde duruyor.