Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 14.02.2020 17:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.02.2020 17:58
ABONE OL

Son dakika: Bahçelievler'de dan yaralı kurtulanlar konuştu: Birden üstümüze yıkıldı

'de 7 katlı bir bina çöktü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bahçelievler Belediye Başkanı "Yıkılan binanın altında ilk belirlemelere göre kimse yok" dedi. Öte yandan nın altında kalmaktan son anda kurtulan ve çöken binanın hemen yanındaki apartmanda yaşayan yaşadıklarını anlattı. Kızını okula bırakmak için aracına bindikten sonra binanın çöktüğünü belirten Cengiz, "Arabayı geri hareket ettirdim yoksa benim de üzerime düşüyordu." derken, Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi.

Çöken binadan yaralı kurtulanlar konuştu

, Siyavuşpaşa Mahallesinde bulunan ve kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığı öğrenilen bina çöktü. Çökme sırasında yan binada yaşayan isimli kadın hafif şekilde yaralandı.

BİNA BİRDEN ÜSTÜMÜZE YIKILDI
Ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Cengiz tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadıklarını anlatan Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi.

KIZINI OKULDAN ALMAK İÇİN ÇIKTI SON ANDA KURTULDU
nın altında kalmaktan son anda kurtulan de yaşadıklarını anlattı. Kızını okula bırakmak için aracına bindikten sonra binanın çöktüğünü belirten Cengiz, "Arabayı geri hareket ettirdim yoksa benim de üzerime düşüyordu. " dedi.

Cengiz korku dolu anları şu sözlerle anlattı: "Annemlerin binasının önünde aracımı park etmiştim. Kızımı okula bırakmak için araca bindim Tam hareket ettirdim. Binanın yıkıldığını gördüm. Her taraf toz bulutu oldu. Arabayı geri hareket ettirdim yoksa benim de üzerime düşüyordu. Toz bulutu kalktıktan sonra annemlerin binasının üzerine çöktüğünü gördüm. Bina depremden dolayı boşaltılmıştı. Ama hiçbir şeklide ne belediye ne müteahhit hiçbir önlem alınmadı. Bina yanlamasına annemlerin binasının üstüne çöktü. Bu sırada da annem mutfakta yemek yapıyor. Yattığı odaya gidiyor sonra. Televizyonu kapatayım derken üzerine yıkılıyor duvar. Şu anda hastanede annem. Durumu iyi."