Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 23.10.2019 12:20
  • Son Güncelleme: 23.10.2019 12:41

yle kanseri yendi

Yakalandığı kemik kanseri hastalığı nedeniyle bir bacağını kaybeden 17 yaşındaki genç, Türkiye'de nadir merkezlerde uygulanan "kendi kök hücresinden" nakil yöntemiyle kanseri yendi. Nakil sonrası sağlığına kavuşan Koray Kuşvuran, "Yaşama sevgisi bende artık doruk noktaya ulaşmış durumda. Bu işten alnımın akıyla çıkarsam bundan da anı olarak bahsedeceğim." dedi.

Kemik kanseri nedeniyle bir bacağını kaybeden 17 yaşındaki genç, Türkiye'de nadir merkezlerde uygulanan "kendi kök hücresinden" nakil yöntemiyle kanseri yendi.

Mersin'de yaşayan 17 yaşındaki Koray Kuşvuran yaklaşık 2 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Tedavisi sırasında bir bacağını kaybeden, iki kez de akciğer ameliyatı geçiren Kuşvuran, hastalığının ilerlemesi üzerine çareyi, kişinin kendi hücresinin kullanıldığı otolog kök hücre naklinde buldu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbı Onkoloji Kliniğinde uygulanan otolog kök hücre nakliyle, 17 yaşındaki Koray Kuşvuran, kemik kanserini yenerek sağlığına kavuştu.

Kanserle zorlu mücadelesini AA muhabirine anlatan Kuşvuran, basketbol oynadığı sırada bacağının üzerine düştüğünü ve dizinde bir süre sonra yürümesine engel olabilecek bir şişlik ortaya çıktığını söyledi.

Yapılan ileri tetkiklerde kendisine kemik kanseri teşhisi konulduğunu ifade eden Kuşvuran, o günden sonra hayatının bir anda değiştiğini ve ağır bir tedavi sürecine girdiğini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.