Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 22.07.2019 13:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.07.2019 15:22
ABONE OL

'da ikinci bir duyuruya kadar denize girmek yasaklandı

'de yaşanan nin ardından sahilinde ikinci bir duyuruya kadar denize girmek yasaklandı. Sahili temizleme çalışmaları sürerken, Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından sahillere "18 Temmuz 2019 tarihinde yaşanan sel felaketi nedeniyle ikinci bir duruya kadar denize girmek kesinlikle yasaktır" yazılı tabelalar asıldı.

'de geçtiğimiz günlerde ve Cumayeri ilçelerinde meydana gelen nedeniyle Akçakoca'da ikinci bir duyuruya kadar denize girmek yasaklandı.Sel felaketi Akçakoca'da turizmi de vurdu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi de denize akan derelerden dolayı sahil kesimi adeti çamur haline geldi. Sahiller selin getirdiği odunlarla doldu. Esnaflar sahilleri temizlemeye başladı. Büyük tomruklar tek tek sahil kesiminden kaldırılıyor.

DENİZE GİRMEK YASAK
Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından sahillere asılan tabelalar da "18 Temmuz 2019 tarihinde yaşanan sel felaketi nedeniyle ikinci bir duruya kadar denize girmek kesinlikle yasaktır" tabelası asıldı.

ESNAF KURBAN BAYRAMINDAN UMUTLU
Sahilde sezonluk işletmecilik yapan Saffet Yiğit ticaretin durduğunu belirterek, "Denize girmek şu an 5-6 günlük yasak. Numuneler alınıyor sudan. Kurban Bayramına kadar bütün plajlarımız hazırlanacak. Belediyemiz faal bir şekilde çalışıyor. Arkadaşlar elinden geleni yapıyor. Bizde sahilimizi temizlemeye çalışıyoruz. Plajlarımız aktif duruma gelecek. Bütün esnaflar tabi ki etkilendi. Ticaret durmuş durumda. İnsanlar baya perişan durumda. Esnafların durumu da kötü.

Akçakoca'da şu anda faaliyet 5-6 gün sonra başlayacak. İnsanlar normal hayatlarına geri dönecek. Biz de plajlarımızı hazırlayıp Kurban Bayramına hazırlayacağız. Zararımız çok büyük. Zarar böyle maddi olarak söylenebilecek bir rakam değil. Ticarette durmuş durumda. İnsanlar şu an Akçakoca'yı çok kötü bir durumda biliyor ama toparlanacağız. 5-10 gün içinde her şeyi toparlayıp insanların gelmesini rahat etmesini sağlayacağız. Şu anda temizlik çalışmaları devam ediyor. Bunu bir iki gün içinde bitirip kumsallarımızı hazırlayacağız. İnsanları yine eskisi gibi ağırlamaya çalışacağız. Güzel bir tatili yaptıracağız." dedi.